LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
OPRAWY
794 artykułów
Kibicowski
Na stadionach: Duch ultras wciąż żywy
27 sie 2013
Połowa meczów ekstraklasy rozegranych w ostatni weekend odbyła się bez udziału kibiców gości. W Białymstoku otwarto nową trybunę, na którą przeniósł się młyn miejscowych. Docelowo, gdy cały stadion będzie gotowy, młyn znajdzie się po drugiej stronie stadionu, a w jego obecnym miejscu będzie sektor gości. Na razie stadion Jagiellonii mieści 6100 osób.
Kibicowski
Na stadionach: Jak kibole znaleźli się wśród normalnych ludzi?!
20 sie 2013
W minionym tygodniu rozgrywano mecze ligowe od I ligi w dół, a także spotkania Pucharu Polski. Chociaż ekstraklasa pauzowała, tematy kibicowskie znowu stały się numerem jeden w polskich mediach, a o kibolach wypowiadają się kolejni mędrcy. Najbardziej "odpłynął" minister spraw wewnętrznych, który nie może zrozumieć, jak kibice... mogli znaleźli się na plaży. Ministra sportu pewnie do tej pory zastanawia się, kto losował drużyny, ale tym razem głosu nie zabrała.
Kibicowski
Na stadionach: Myśląc, że to koniec, popełniłeś błąd
13 sie 2013
W 4. kolejce ekstraklasy zabrakło efektownych opraw meczowych i ciekawych wyjazdów. Najliczniej na obcym stadionie stawili się legioniści, którzy w 612 osób pojechali do Chorzowa. Na czterech stadionach zamknięte były sektory gości. Na obiektach Lecha i Lechii wojewodowie zamknęli całe sektory. Najciekawszą choreografię przygotowali kibice Ruchu Radzionków.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Choreo czerwca: Habemus Campione
1 sie 2013
Ultrasi z całej Polski wybrali najlepsze oprawy zaprezentowane na polskich stadionach w czerwcu. Najlepszą prezentacją wybrana została choreografia Legii z meczu ligowego ze Śląskiem Wrocław - "Habemus Campione". Składały się na nią baloniki ma trzech trybunach w liczbie 90 tysięcy, malowana sektorówka, transparent, race i świece dymne.
Kibicowski
Choreo maja: Legijny Witraż na podium
31 lip 2013
Polscy ultrasi wybrali najlepsze oprawy zaprezentowane w maju na polskich stadionach. Zwycięłyła choreografia Wisły - "Alfabet mafii", która wyprzedziła prezentację Śląska z meczu z Legią "Polityka nie pokona fanatyka" oraz legijny witraż z herbem klubu, Syrenką oraz hasłem "Niepokonane miasto, niepokonany klub". Na miejscu piątym sklasyfikowana została inna legijna oprawa.
Kibicowski
Na stadionach: Stadion Zawiszy już na świeczniku
30 lip 2013
W drugiej kolejce Ekstraklasy na trybunach nie działo się zbyt wiele. Dobrych wyjazdów było jak na lekarstwo, podobnie było z oprawami. Najliczniej na wyjazdach pokazały się Legia i Cracovia na meczach przyjaźni, które odbyły się w Szczecinie i Poznaniu. Górnikowi udało się wejść na stadion Podbeskidzia, a Jagiellonia została wpuszczona na sektory Śląska.
Kibicowski
Na stadionach: Nie upadłeś, gdy byłeś na dole, bo w opiece cię mieli parszywi kibole
23 lip 2013
Ruszyły rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy - na inaugurację nieźle pokazali się beniaminkowie. Mecz Zawiszy z Jagiellonią był najciekawszym kibolsko pojedynkiem pierwszej serii spotkań. Obie ekipy zaprezentowały przyzwoite oprawy, a do tego białostoczanie zerwali jedną z flag gospodarzy, tyle, że nie udało się im utrzymać zdobyczy i płótno wróciło do właścicieli.
Kibicowski
Na stadionach: Szlachta z miasta Kleczew
16 lip 2013
Za nami pierwsze spotkania Pucharu Polski w sezonie 2013/14. Pod względem kibicowskim działo się niewiele, nie licząc dobrego wyjazdu Motoru do Torunia, czy Chrobrego do Elbląga. Dobry wyjazd do Opola zaliczył także ROW Rybnik. Pod względem ultras pokazali się natomiast kibice Elany i Sokoła Kleczew. Poniżej krótki raport z trybun z meczów PP.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Najlepsza runda w historii grupy - wywiad z Nieznanymi Sprawcami
4 lip 2013
Pierwsze półrocze 2013 w wykonaniu kibiców Legii stało na bardzo wysokim poziomie. Szybkie porozumienie z nowym prezesem zaowocowało wysoką frekwencją i spektakularnymi oprawami przygotowanymi przez Nieznanych Sprawców. O minionej rundzie i najbliższym sezonie rozmawialiśmy z członkami legijnej grupy ultras. Zapraszamy do lektury!
Kibicowski
Choreo kwietnia: Coraz bliżej mistrza
19 cze 2013
Polscy ultrasi wybrali najlepsze oprawy zaprezentowane na polskich stadionach w kwietniu. Zwycięstwo, ze sporą przewagą nad konkurencją, przypadło potrójnej kartoniadzie Legii, na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków - "Coraz bliżej mistrza". Na podium znalazły się także oprawy Widzewa i Wisły.
Kibicowski
Na stadionach: Nie żyjemy tu po to, by mieć raj na ziemi
17 cze 2013
Za nami ostatnie mecze w II lidze oraz kolejne pojedynki w niższych klasach rozgrywkowych. Szkoda, że na derby Dębicy nie wpuszczono fanów Igloopolu, bo na pewno byłoby o wiele ciekawiej. A tak Wisłoka pokazała się w dobrej liczbie (z KSG), ale bez oprawy. Po meczu na terenie stadionu i w jego okolicy doszło do starć z policją.
Kibicowski
Na stadionach: Zasłona dymna
11 cze 2013
Znamy już beniaminków ekstraklasy - na najwyższy szczebel awansowały Zawisza i Cracovia. Pod względem kibicowskim to najlepszy "pakiet" z czołówki, która o awans walczyła do ostatniej kolejki. O ile Zawisza w Bytomiu pokazał się z bardzo dobrej strony, to "Pasy" do Legnicy pojechały w dość skromnej liczbie, jak na wagę spotkania. To także potwierdza, że Cracovia nigdy nie była zbyt mocna na wyjazdowym szlaku.
Kibicowski
Choreo zimy i marca: Albo Cola Albo Browar
7 cze 2013
Ultrasi z całego kraju wybrali najlepsze oprawy zaprezentowane na polskich stadionach w lutym i marcu. Wśród najlepszych 13 choreografii, znalazła się oprawa Legii zaprezentowana w Grudziądzu na meczu Pucharu Polski - "W godzinach pracy, tak się bawią warszawiacy"", z dużą ilością pirotechniki.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Alfabet mafii
28 maj 2013
Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w ekstraklasie w tym sezonie. Mistrzostwo zdobyła Legia, ale fani z Łazienkowskiej na wyjazdowe spotkanie na Widzew pojechać nie mogli. RTS postarał się jednak o niezłą oprawę piątkowego pojedynku. Jeszcze lepiej wypadło spotkanie Wisły z Ruchem, i to pomimo słabszej formy wyjazdowej "Niebieskich". Trzeba przyznać, że choreo Wisły wyszło naprawdę nieźle.
Kibicowski
Na stadionach: Seryjni podpalacze
14 maj 2013
W minionym tygodniu mogliśmy podziwiać bardzo dobre oprawy przygotowane przez kibiców Legii i Lecha - na tę chwilę absolutnej czołówki polskiej sceny ultras. Fani Śląska za rzucanie pirotechniką na murawę i w trybuny do końca roku nie będą mogli jeździć na wyjazdy. Widzew po raz kolejny cierpiał za nie swoje przewinienia i nie pojechał do Poznania. W Łodzi manifestowali w sprawie budowy stadionów dla swoich klubów zarówno kibice ŁKS-u, jak i RTS-u.
Kibicowski
Na stadionach: Nieobliczalni kibice
7 maj 2013
Za nami bardzo ciekawy kibicowski tydzień. Najpierw na finale Pucharu Polski dopisała frekwencja i oprawy, w których nie brakowało piro, a później doszło do kolejnych przejęć flag. Takiej częstotliwości przejmowania płócien nie mieliśmy już dawno. A może być jeszcze ciekawiej, bo zawsze tego typu akcja rodzi reakcję... Jagiellonia już próbowała się odgryzać legionistom za stratę pokaźnej liczby flag, na razie nieskutecznie.
Kibicowski
Na stadionach: Mecz bez dymu to nie mecz
16 kwi 2013
Mecz Wisła - Legia był zdecydowanie najciekawszym kibicowskim wydarzeniem w Polsce w ostatnim tygodniu. Legioniści po wyjeździe do Chorzowa w środku tygodnia (500), tym razem wykorzystali przyznaną im przez Wisłę pulę biletów (2000) i zaprezentowali chyba najlepszą oprawę wyjazdową w historii polskiego ruchu ultras. Wiele klubów wywiesiło transparenty ze wsparciem dla ŁKS-u, który wycofał się z rozgrywek I ligi.
Kibicowski
Na stadionach: Home of Ultras
9 kwi 2013
Miniony tydzień był dość udany pod względem kibicowskim. Po meczu Legia - Górnik i karze (w zawieszeniu) dla Legii, organizatorzy meczów zdecydowanie sprawniej wpuszczają przyjezdnych. Stowarzyszenie kibiców Górnika wysłało do Wrocławia list z podziękowaniami za sprawne wpuszczanie na stadion 1500 osób. Oby stało się to normą na wszystkich obiektach.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Nieśmiertelna zajawka
2 kwi 2013
Przed i w trakcie Świąt Wielkanocnych rozegrano kolejne mecze ligowe. W niższych klasach odwołano kilka spotkań z powodu opadów śniegu. Jak tak dalej pójdzie, to i majowe finały Pucharu Polski mogą być zagrożone. Na kilku stadionach zaprezentowano ciekawe oprawy. Z różnych powodów, kibiców gości zabrakło na meczach Polonia - Legia i Polonia - Zawisza II.
Kibicowski
Na stadionach: Cracovia nie uszanowała minuty ciszy
25 mar 2013
W ostatnim tygodniu odwołano sporo meczów wszystkich klas rozgrywkowych. O spotkaniu reprezentacji Polski z Ukrainą nie ma co pisać - konkretnych ekip brak, na trybunach piknik. Ułożono biało-czerwone barwy z folii, ale prezentacji nie przygotowali kibice. Ciekawie było na meczach w Bydgoszczy i Krakowie.
Kibicowski
Na stadionach: Tragedia Lechii
19 mar 2013
Przez cały weekend głośno o niewpuszczeniu kibiców Górnika na stadion Legii. Zbigniew Boniek zapowiedział, że tak dłużej być nie może i że będzie chciał wprowadzić pewne zmiany jeśli chodzi o kwestię przyjmowania kibiców gości. Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas dziś rano. Kibice Lechii wracający z poniedziałkowego meczu w Gliwicach mieli poważny wypadek.
Kibicowski
Na stadionach: Liczy się oprawa w realnym świecie
12 mar 2013
Rundę wiosenną rozpoczęły już kluby I i II ligi. W minionym tygodniu zdecydowanie brakowało dobrych wyjazdów. Jedyne ekipy, które osiągnęły wynik 1000 osób na obcym stadionie to Śląsk w Chorzowie i Arka, wspierana Lechem, w Poznaniu. Trzy mecze ekstraklasy rozegrano bez udziału kibiców gości.
Kibicowski
Na stadionach: Hołd dla Żołnierzy Wyklętych
5 mar 2013
Na meczach ostatniej kolejki ekstraklasy kibice oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. Na wielu stadionach stadionach pojawiły się na ich część oprawy oraz hasła na transparentach. Fani Lechii przygotowali ponadto oprawę poświęconą zmarłemu niedawno najlepszemu piłkarzowi w historii klubu, a wiślacy rozciągnęli sektorówkę z podobizną właściciela klubu, Bogusława Cupiała.
Kibicowski
Zbiórka na oprawę przed meczem z GKS-em
1 mar 2013
W sobotę przed meczem z GKS-em Bełchatów Nieznani Sprawcy przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na oprawy meczowe w rundzie wiosennej. Ta prowadzona będzie na całym stadionie. "Wesprzeć nasz cel może więc każdy kibic obecny na tym spotkaniu. Z tego też powodu efekty zbiórki mogą być wyjątkowo udane. Może nawet uda się pobić dotychczasowy rekord?" - mówią NS-i.
Kibicowski
Na stadionach: SpoK.O.jni kibice
26 lut 2013
Do zimowej przerwie ruszyła piłkarska ekstraklasa. Fani wrócili na trybuny - na tę chwilę żadna z ekip najwyższej klasy rozgrywkowej nie prowadzi protestu (nie licząc KSP), ani też nikt nie ma zakazów wyjazdowych. Zobaczymy jak długo... Jedyne mecze bez przyjezdnych miały miejsce w Zabrzu i Bielsku-Białej, gdzie budowane są nowe stadiony, oraz przy Konwiktorskiej, gdzie w rolę szeryfa wcielił się dyrektor ds. bezpieczeństwa Polonii.
Kibicowski
Choreo jesieni: Flagowisko 1916 na miejscu 4.
18 lut 2013
Na tydzień przed startem rundy wiosennej polscy ultrasi zakończyli wybory najlepszych choreografii zaprezentowanych w rundzie jesiennej. Legijna oprawa flagowisko "1916" znalazła się na miejscu 4. Wygrał Lech z choreografią "Masz przed sobą fanatyków". Na podium załapały się też Wisła i Lechia.
Kibicowski
Choreo listopada i grudnia: Lech najlepszy
1 sty 2013
Ultrasi z Polski wybrali najlepsze choreografie zaprezentowane na polskich stadionach w listopadzie i grudniu. Największe uznanie kibiców zajmujących się przygotowywaniem opraw zyskała choreografia Lecha "Masz przed sobą fanatyków" (sektorówka, transparent i pirotechnika), zaprezentowana z okazji 10-lecia grupy e-Lech.
Kibicowski
Choreo października: Dwie oprawy Legii w TOP10
26 gru 2012
Ultrasi z całej Polski wybrali 10 najlepszych opraw zaprezentowanych na trybunach w naszym kraju w październiku. Zwyciężyła choreografia Arki - malowana sektorówka "Ultras" z transparentem "Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia" oraz pirotechnika. Na podium znalazła się oprawa Pogoni z meczu z Legią oraz... oprawa Beskidu Andrychów.
Kibicowski
Na stadionach: Sprawiedliwość jest silniejsza od prawa
20 lis 2012
W niższych ligach rozgrywki w tym roku dobiegły już końca. Dobrze przed przerwą zimową zaprezentowali się m.in. fani GKS-u Katowice, ŁKS-u czy Chrobrego Głogów. Wszyscy jednak liczyli na kibolski pojedynek kolejki pomiędzy Lechem a Legią. Nie było piętnastu opraw, pirotechniki ani dopingu wgniatającego w ziemię. Czy więc możemy czuć się zawiedzeni?
Kibicowski
Na stadionach: Finał w grobie? Nie ma leku na krakowskie fobie
6 lis 2012
Specyfika kibicowska w Krakowie jest taka, a nie inna - używanie noży i morderstwa na tle kibicowskim są tam na porządku dziennym. Wykradanie projektów opraw meczowych czy krojenie barw to rzeczy jak najbardziej spotykane w wielu innych miastach, za które "środowisko" na pewno nikogo piętnować nie będzie. W Krakowie jednak granica smaku została mocno zachwiana. Tuż po 1 listopada fani Cracovii świętowali śmierć kibiców z drugiej strony Błoń i nie był to pierwszy tego typu przypadek w Grodzie Kraka.
‹
1
…
16
17
18
…
21
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl