LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
OPRAWY
794 artykułów
Kibicowski
Najlepsze oprawy jesień 2008
26 lut 2009
Już w piątek rusza runda rewanżowa sezonu 2008/09. Po podsumowaniu frekwencji na stadionach oraz rankingu wyjazdowym, przyszedł czas na przedstawienie dokonań kibiców pod kątem opraw meczowych. Chociaż pirotechnika w naszym kraju jest coraz bardziej piętnowania przez działaczy, a także organy ścigania, nadal pojawia się na wielu stadionach i ubarwia często nietuzinkowe choreografie. Jesienią oprawy meczowe prezentowane były na wszystkich stadionach ekstraklasy. Najsmutniej było na Łazienkowskiej. Jedyne akcenty ultras - race i sektorówki pojawiły się na pożegnanie Żylety.
Kibicowski
Fani Celtiku pod wrażeniem atmosfery na Łazienkowskiej
18 lut 2009
Legia cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Na mecz Legia - Wisła, na Łazienkowską przyjechało paru kibiców Celticu Glasgow. Co prawda tym razem nie było oprawy, a śpiewy legionistów ograniczały się w większości do antydopingu, Szkoci byli pod wrażeniem. "Wiemy, że trwa protest i takiej właśnie atmosfery się spodziewaliśmy" - mówią zgodnie. Doping i legijne oprawy nie są im jednak obce - jeden z Celtów ma w swoim telefonie zarejestrowaną najlepszą jego zdaniem choreografię legijnych ultrasów - dwustronną kartoniadę z meczu z Lechem. O Legii wiedzą więcej niż nam się wydaje. W rozmowie z LegiaLive! opowiadają jak wygląda kibicowanie na Celtic Park oraz w całej lidze szkockiej. Zachęcamy do lektury.
Kibicowski
Na stadionach świata: AIK - Kalmar FF
2 sty 2009
Po raz pierwszy mamy okazję zaprezentować Wam relację z meczu ligi szwedzkiej. Michał opisuje spotkanie AIK-u Sztokholm z drużyną Kalmar FF. Możemy m.in. dowiedzieć się, gdzie zasiada młyn gospodarzy, jak nazywa się grupa najzagorzalszych fanów, a także który z klubów łączą przyjazne stosunki z IFK Goeteborg. Interesujący jest również repertuar kibiców gospodarzy oraz fakt, że po meczu w środkach transportu miejskiego jest nadzwyczaj cicho i spokojnie. Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich (i nie tylko) - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Kibicowskie podsumowanie jesieni cz. I
30 gru 2008
Za nami teoretycznie runda jesienna, a praktycznie 17 z 30 kolejek w tym sezonie. Niestety w ciągu minionych kilku miesięcy w kwestii protestu nie zmieniło się nic. Obecnie na Łazienkowskiej trwa wyburzanie trzech trybun i to właściwie jedyna zmiana, jaką warto odnotować w roku 2008. Już w poprzedniej rundzie na Legii zanotowano wyraźny spadek frekwencji, spowodowany protestem kibiców. Jesienią średnia widzów na Łazienkowskiej spadła o kolejny tysiąc. To jeden z najgorszych wyników w historii naszego klubu. Tylko raz na naszym stadionie było tak jak dawniej. Podczas meczu ze Śląskiem, w hołdzie słynnej Żylecie, fanatycy prowadzili doping jak za starych dobrych czasów. Do zakończenia konfliktu w pewnym momencie był tylko jeden krok, ale brak wzajemnego zaufania sprawił, że do dziś tkwimy w marazmie.
Kibicowski
Na stadionach świata: Chivas USA - LA Galaxy
26 gru 2008
Dziś po raz pierwszy prezentujemy Wam relację ze spotkania ligi amerykańskiej. 14 sierpnia w Los Angeles zmierzyły się ze sobą dwie miejscowe drużyny - C.D. Chivas i LA Galaxy. Stadion Home Depot Center wypełniony został po brzegi 27 tysiącami kibiców, którzy podziwiali na boisku popisy Davida Beckhama. Na trybunach było głośno, ale ani żywiołowość, ani oprawa przygotowana przez kibiców nie może się równać z tymi, które znamy z naszych stadionów. Ciekawostką było założenie przez fanów Galaxy masek na twarze. W ten sposób chcą oni pokazać, że ich lokalni rywale... śmierdzą. Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich (i nie tylko) - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
Kibicowski
Na stadionach: W przebraniu św. Mikołaja
8 gru 2008
Za nami ostatnia ligowa kolejka w tym roku kalendarzowym. Oprawy przygotowali fani Lecha, Wisły, Ruchu i Śląska. Jako, że w sobotę wypadały Mikołajki, na wielu stadionach nie zabrakło świątecznych akcentów. Wodzireje niektórych klubów założyli stroje św. Mikołaja, a 500 fanów Ruchu na stadionie Śląska paradowało w mikołajowych nakryciach głowy. Lechici ponadto w minionym tygodniu grali kolejny mecz w Pucharze UEFA i także wtedy oprócz głośnego dopingu przygotowali choreografię. Tym razem prezentujemy także kilka relacji ze spotkań koszykarzy, siatkarzy i siatkarek.
Kibicowski
Na stadionach świata: PSG - Lyon
3 gru 2008
Paryż słynie nie tylko z wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego, czy katedry Notre-Dame. Dla wielu osób odwiedzających stolicę Francji, głównym punktem programu jest odwiedzenie meczu lokalnej drużyny, Paris Saint Germain. O jej kibicach można mówić wiele. Grupy Lutece Falco, Supras Auteuil, czy Boulogne Boys znane są na całym świecie. Ciekawostką jest, że każda z nich ma swój sektor na stadionie, gdzie niezależnie od pozostałych prowadzi doping dla PSG. Repertuar kibicowski nie jest może zbyt bogaty, jednak ultrasi z "Parku Książąt" nadrabiają ciekawymi choreografiami. Na meczu z Lyonem gospodarze zaprezentowali m.in. kartoniadę, sektorówki, flagi na kijach oraz racowisko. W sektorze gości zasiadło około 500 fanów z Lyonu. Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
Kibicowski
Na stadionach: Od przyjaźni do nienawiści
1 gru 2008
Za nami przedostatnia tegoroczna kolejka. W miniony weekend najciekawiej było przy Konwiktorskiej, gdzie odbył się mecz, który jeszcze kilka tygodni wcześniej nazywany byłby meczem przyjaźni. Szybko po zerwaniu zgody Polonia przeszła z Arką na wojenną ścieżkę. Gospodarze wywiesili płótno sugerujące, że do zerwania zgody doszło ze względu na Lecha - "Tu powinny wisieć flagi brata, lecz on posłuchał innego i zostawił bliźniego". W drugiej połowie Arka z Polonią sporo wrzucały na siebie. Zawiodła Wisła, która mimo dwutygodniowej mobilizacji na Śląski dotarła w zaledwie tysiąc osób. Jeśli chodzi o oprawy, to te przygotowano tylko na dwóch stadionach - Cracovii i Polonii Bytom.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Biało-czerwony Dublin
24 lis 2008
Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy, chociaż w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki. Fatalna pogoda sprawiła, że na trybunach nie było kolorowo. Oprawę meczową przygotowały tylko Polonia oraz Śląsk na meczu zgody z Wisłą. Bardzo ciekawie było na meczu reprezentacji Polski w Dublinie. W Irlandii biało-czerwonych dopingowało ponad 17 tysięcy Polaków. W czasie hymnu Polacy odpalili kilkanaście rac oraz podnieśli kartoniki przygotowane przez grupę Polish Fans From Ireland. Najlepiej z polskich ekip na tym meczu prezentowali się fani Widzewa. Widzewiacy nie potrafili się jednak powstrzymać od kilku wrzutów na ligowych rywali.
Kibicowski
Na stadionach: Godne pożegnanie Żylety
17 lis 2008
Aż trzy mecze w miniony weekend odbyły się bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych. Niebawem do tego grona (nieprzyjmujących gości) dołączy Legia. Związane jest to z rozpoczęciem prac budowlanych na stadionie. Z okazji pożegnania Żylety na trybunach było głośno jak za dawnych czasów, a po meczu fani zabrali na pamiątkę krzesełka. Ciekawie było również w Krakowie, gdzie odbył się mecz przyjaźni z Lechią, a ultrasi przygotowali zgodową oprawę. Piłkarze Odry grali... wyjazdowe spotkanie w Wodzisławiu, więc liczba "przyjezdnych" musiała robić wrażenie ;) Na zapleczu ekstraklasy bardzo dobrze wypadło Zagłębie Lubin, a także Korona, która ciekawie zaprezentowała się w Łęcznej.
Kibicowski
Na stadionach: Ostatni bastion honoru
10 lis 2008
W miniony weekend najciekawiej było w niższych ligach. Kibiców elektryzowały m.in. spotkania Zagłębia Sosnowiec z Pogonią oraz Hutnika Kraków z Unią Tarnów. Przy okazji tego drugiego meczu zgodowicze "Jaskółek", krakowska Wisła po raz kolejny pokazała, że kibicowskie zasady są im zupełnie obce. Przed meczem "Biała Gwiazda" wpadła pod kasy Hutnika ze sprzętem i parę osób zostało ugodzonych ostrzami. Hutnicy na tym meczu zaprezentowali foliowy napis odnoszący się właśnie do honoru - "Ostatni bastion honoru w Krakowie - na wyzwanie każdy z nas gołą pięścią odpowie". W ekstraklasie najlepiej na wyjeździe pokazał się Górnik i ŁKS.
Kibicowski
Na stadionach świata: Hertha - Energie
5 lis 2008
Pod koniec września w Niemczech doszło do derbów Brandenburgii, w których Hertha Berlin podejmowała Energie Cottbus. Fani w stolicy Niemiec mają ułatwione zadanie w nabywaniu biletów - mogą tego dokonywać w stu miejscach! Ponadto bilet na mecz obowiązuje także w środkach komunikacji miejskiej na terenie całego miasta. W Warszawie w przerwie meczów zazwyczaj nic ciekawego się nie dzieje. Jak zająć się kibicami w ciągu kwadransa bardzo dobrze wiedzą Niemcy. Możecie się o tym przekonać także Wy - zachęcamy do przeczytania relacji DarkaLWO. Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
Kibicowski
Na stadionach: Pamiętajmy o tych co odeszli
3 lis 2008
W miniony weekend większość z nas odwiedzała groby bliskich. Jednak w związku z opóźnieniem sezonu, zaległą kolejkę ekstraklasy trzeba było rozegrać w miniony weekend. Na trybunach nie było tym razem efektownych opraw, ani konkretnych wyjazdów. Najlepiej zaprezentowali się fani Ruchu w Krakowie i Śląska w Łodzi. Ełkaesiacy na jednej z trybun zapalili znicze, które ułożono w napis "ŁKS". We wtorek i środę natomiast rozegrano mecze Pucharu Polski i na paru stadionach było ciekawie. W tym odcinku odwiedzamy również Dyskobolię. Pomimo IV ligi Dyskobole zaliczają wyjazdy swojej drużyny, choć ich liczby, podobnie jak w ekstraklasie, nie imponują.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Z dużej chmury mały deszcz
27 paź 2008
Sporo obiecywano sobie po "meczu rundy" Legia - Wisła. Z dużej chmury spadł mały deszcz - legioniści dalej protestowali, a wiślacy po raz kolejny nie potrafili wykorzystać przyznanej im puli biletów. Po raz pierwszy w obecnym sezonie oprawy nie przygotowali ultrasi Górnika. Pod względem prezentacji z dobrej strony pokazali się kibice Jagiellonii, Piasta i Arki (ekstraklasa) oraz Odry Opole, Korony Kielce (I liga) i Zagłębia Sosnowiec (II liga). Fani trzech klubów ekstraklasy nie mogli obejrzeć spotkań swojej drużyny ze względu na remont stadionów z Poznaniu, Białymstoku i Bełchatowie. Co prawda na meczu z GKS-em pojawiła się 4-osobowa delegacja Polonii, ale fani z Konwiktorskiej musieli usiąść na sektorze gospodarzy.
Kibicowski
Na stadionach: Zdjęcie na wyspie Uznam
20 paź 2008
W środę bardzo ciekawe spotkanie rozegrała reprezentacja Polski na Słowacji. W Bratysławie stawiło się około 6 tysięcy kibiców z Polski. Polacy przystroili stadion w biało-czerwone płótna i przez większość meczu prowadzili bardzo dobry doping. Sielską atmosferę zakłóciła awantura Polaków z policją. W weekend ponownie emocjonowaliśmy się meczami ligowymi. Dwie ekipy (Lech i Legia) zaliczyły tysiącosobowe wyjazdy. Frekwencję przekraczającą 10 tysięcy zanotowano w Chorzowie, Krakowie i Gdańsku. Na zapleczu ekstraklasy na uwagę zasługuje bardzo daleki wyjazd Korony.
Kibicowski
Na stadionach: Głośno na Śląskim
13 paź 2008
Ze względu na mecz reprezentacji z Czechami, w miniony weekend nie grała ekstraklasa. Grali natomiast pierwszoligowcy, były mecze Pucharu Ekstraklasy, a w środę spotkania Pucharu Polski. Na meczu w Chorzowie komplet widzów bardzo dobrze dopingował biało-czerwonych. Nie zabrakło 800-osobowej grupy gości. Fani gości dopingowali przeciętnie, a uwagę zwrócili na siebie podczas awantury, która miała miejsce po bramce Brożka. Na stadionie Śląskim całkiem nieźle wypadła nowa pieśń zagrzewająca Polaków do walki - słynne HSV. Na zapleczu ekstraklasy najciekawiej zapowiadało się spotkanie Znicza z Widzewem. Niestety, łodzianie nie zostali wpuszczeni na stadion i spotkanie oglądali zza płotu.
Kibicowski
Na stadionach: Kolejne derby bez przyjezdnych
6 paź 2008
Za nami kolejne spotkania ligowe, a także pucharowe mecze Wisły i Lecha. Dalsza przygoda z euro pucharami czeka już tylko "Kolejorza". Trzeba jednak przyznać, że obie ekipy z bardzo dobrej strony prezentowały się na dotychczasowych meczach. Mecz Lecha z Legią był hitem 8. kolejki ekstraklasy. Lechici przygotowali dwie oprawy. Jedna z nich była wcześniej znana legijnym ultrasom, więc dosyć szybko została zdissowana. Obie ekipy odniosły się również to incydentu z tortem, którym obrzucony został na posiedzeniu Ekstraklasy SA prezes Miklas. Zawiodły derby Trójmiasta. Lechia ze względu na małą liczbę biletów zbojkotowała mecz i do Gdyni nie wyruszyła.
Kibicowski
Na stadionach: Fani gości niemile widziani na K6
22 wrz 2008
Kibice gości na Konwiktorskiej nie mają łatwego życia. Wiele kibicowskich ekip po przejechaniu kilkuset kilometrów odbijało się od bramy sektora gości. W zeszłym sezonie najgłośniej było po niewpuszczeniu na K6 fanów Motoru Lublin. Trzy tygodnie temu meczu z Polonią nie obejrzeli fani Legii, a w sobotę ta "sztuka" nie udała się fanom chorzowskiego Ruchu. Chorzowianie otrzymali co prawda tylko 300 biletów, ale otrzymali również zapewnienie od organizatorów, że w przypadku większego zainteresowania, na miejscu otrzymają dodatkową pulę.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Gesty solidarności
15 wrz 2008
Spotkanie Górnika z Piastem zapowiadało się jako jedno z ciekawszych wydarzeń minionego weekendu. Na stadionie Górnika faktycznie było bardzo gorąco, a obie strony nie szczędziły sobie uprzejmości. Najpierw zabrzanie obrzucali sektor gości jajkami, później spalili flagi Piasta, następnie zaatakowali sektor przyjezdnych, a w drugiej połowie w tę właśnie stronę wypuścili dwie... kury. Na zapleczu ekstraklasy świetny wynik (800 osób) w Łodzi zanotowała "Stalówka". Niestety, przyjezdnych nie wpuszczono na stadion, co sprawiło, że widzewiacy zaprzestali dopingu i opuścili młyn. Zresztą podobnych gestów solidarności było więcej.
Kibicowski
Na stadionach: Raz w sektorze, a raz w klatce
18 sie 2008
Życie kibica nie jest łatwe. Przekonujemy się o tym na kolejnych wyjazdach, szczególnie tych trudnych i dalekich. Czasem by zobaczyć swoją drużynę w akcji trzeba podróżować półtorej doby. Tyle czasu w podróży spędzili kibice Motoru udający się do Jastrzębia. Najgorsze, że przez społeczeństwo kibice traktowani są jak zwierzęta. Jak bowiem nazwać sektor dla kibiców gości w Końskich, w którym musieli zasiąść fani Hutnika Kraków? Ogrodzona ze wszystkich stron konstrukcja przypomina klatkę dla małp w zoo. Na górze brakuje jedynie lin, na których kibice mogliby się pobujać.
Kibicowski
Choreo Wiosny 2008 - Legia druga wg TMK
9 sie 2008
Na Łazienkowskiej od przeszło roku trwa protest, a na trybunach jest szaro i ponuro. Mimo to w rundzie wiosennej legijni ultrasi na paru wyjazdach pokazali, że na swoim "fachu" znają się jak nikt inny. W opublikowanym na łamach magazynu "To My Kibice" rankingu "Choreo wiosny 2008" drugie miejsce zajęła oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców na finał Pucharu Polski w Bełchatowie. Na tę oprawę składała się okazała sektorówka oraz transparent "To nasza pasja, która nie ma końca. Siła miłości niszczy siłę pieniądza".
Kibicowski
Na stadionach: Gorąco nie tylko od słońca
4 sie 2008
Piłkarska ekstraklasa nadal nie wystartowała, ale rozgrywki I i II ligi dostarczyły nam wielu emocji. Na paru stadionach było gorąco i to nie tylko ze względu na wysoką temperaturę. Na pierwszy plan wybija się efektowna oprawa Zawiszy Bydgoszcz na nowym stadionie. Innego rodzaju "emocje" miały miejsce w Lublinie, gdzie chuligani Motoru i Widzewa przerwali spotkanie. Na pierwszy od dłuższego czasu wyjazd udali się Gieksiarze. Opisujemy również spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski i mecze polskich drużyn w europejskich pucharach.
Kibicowski
Kibicowskie podsumowania: Zagłębie Lubin i Polonia Bytom
18 lip 2008
Polonia Bytom po raz pierwszy od wielu lat awansowała do piłkarskiej ekstraklasy i zgodnie z przewidywaniami bytomscy kibice potwierdzili, że zasługują na grę wśród najlepszych. Na meczach przy Olimpijskiej dosyć często ubarwiano spotkania, na wyjazdy poloniści jeździli regularnie, a na meczach u siebie zawsze pomagali przyjezdnym w wejściu na stadion. Coś o tym wiedzą fani Zagłębia Lubin, których stadion jest obecnie remontowany i kibice przyjezdni byli wpuszczani tylko dzięki pomocy lubinian. Kilka pierwszych spotkań "miedziowych" było raczej bezbarwnych. Dopiero w końcówce sezonu lubińscy ultrasi "ruszyli z kopyta" i zaczęli prezentować choreografie na poziomie.
Kibicowski
Klub Kibica - podejście drugie
16 lip 2008
Rok temu klub zwrócił się z apelem do kibiców, którzy chcieliby wziąć aktywny udział w organizowaniu dopingu na stadionie Legii. Była to próba stworzenia Klubu Kibica (pisaliśmy o tym tutaj), jednak nic z tego nie wyszło. Słuch o tym projekcie zaginął, a osoba, która temat miała prowadzić już w klubie nie pracuje. W dniu dzisiejszym klub podjął próbę reaktywowania owej inicjatywy i zamieścił komunikat o następującej treści:
‹
1
…
20
21
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl