LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
SQUASH
189 artykułów
Squash
Siedem medali na MPJ w squasha
10 cze 2022
Siedem medali wywalczyli zawodnicy Legii na mistrzostwach Polski juniorów w squasha, które w dniach 3-5 czerwca odbyły się w Łodzi. Legioniści wywalczyli dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe. Startowało łącznie 25 juniorów naszego klubu. Gratulujemy udanych wyników i debiutów, brawa także dla kadry trenerskiej naszej sekcji.
Squash
Medale legionistów w międzynarodowym turnieju LVK 2022
26 maj 2022
Czworo zawodników sekcji squasha Legii Warszawa wzięło udział w międzynarodowym turnieju LVK 2022, w którym rywalizowali najlepsi juniorzy z Polski, Czech, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Złoty medal w drużynie U-11 (wraz z Kacprem Stachowiakiem, Szymonem Cienciałą i Beniem Morzycem) zdobyła Anna Jakubiec. Srebrny medal w tej samej kategorii wiekowej wywalczyła Nadia Budzik, w drużynie wraz z Tosią Piotrowicz, Kacprem Serniakiem i Marcinem Kabacińskim.
Squash
Brąz Szymona Lohmanna na ME U-15
22 maj 2022
Zawodnik Legii, Szymon Lohmann zdobył wraz z reprezentacją Polski U-15 w squasha, brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy. W kadrze narodowej, oprócz Szymona wystąpili: Wiktoria Grodzka, Martyna Malinowska, Michał Stawarski i Mateusz Ptaszek. Z reprezentacją podczas 4-dniowych zawodów ME przebywali trenerzy Marcin Szopa i Tomasz Abramowski.
AD · aktualnosci-inline-1
Squash
Dwa medale legionistów w Manchesterze
11 maj 2022
Dwaj zawodnicy sekcji squasha Legii Warszawa - Mateusz Lohmann i Szymon Lohmann zdobyli medale w międzynarodowym turnieju Manchester Silver Junior Open 2022, w którym rywalizowali z angielską czołówką.
Squash
12 medali w Białymstoku
21 kwi 2022
Dwanaście medali zdobyli zawodnicy sekcji squasha Legii Warszawa w ostatnim turnieju A w sezonie 2021/22, który odbył się w Białymstoku. Był to ostatni sprawdzian dla naszych zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli Ania Jakubiec (U-11), Kazik Leszczyński (U-13) i Szymon Lohmann (U-15 i U-17).
Squash
Legia drużynowym mistrzem Polski w squasha
14 mar 2022
Sekcja squasha Legii Warszawa wywalczyła złoty medal drużynowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu. Legioniści w finale pokonali Prosquash Junior Poznań 3-2. Brązowy medal wywalczył drugi zespół Legii. Złoci medaliści występowali w skłądzie: Marcel Sudak (U11), Mateusz Lohmann, Dawid Święch (U13), Szymon Lohmann, Maciej Szczepanik (U15), Igor Anisiewicz, Antoni Jakubiec (U17), Jan Szcześniak (U19).
Squash
Dwa medale legionistów w turnieju w Bielsku-Białej
17 lut 2022
Pięcioro zawodników sekcji squasha Legii Warszawa wzięli udział w drugim tegorocznym turnieju kategorii A, który odbył się w Bielsku-Białej. Złoty medal w kategorii U-13 zdobył Tymon Pawluk, który w finale zwyciężył 3-0. Srebrny medal w tej samej kategorii wiekowej zdobył Dawid Święch, a miejsce piąte zajął Filip Zasadzki.
Squash
Wygrana Mateusza Lohmanna w Czech Junior Open
25 sty 2022
Zawodnik sekcji squasha Legii, Mateusz Lohmann wygrał międzynarodowy turniej Super Series Czech Junior Open 2022 w kat. U-13. Legionista wygrał cztery spotkania bez straty seta, a w finale zwyciężył Irlandczyka, Christiana Dromogoole 3-0 (11-3, 11-8, 11-5). Trenerami Mateusza są Natalia Ryfa, Marc Lopez oraz Jakub Lewicki.
AD · aktualnosci-inline-1
Squash
13 medali legionistów w Legionowie
21 sty 2022
Zawodnicy sekcji squasha Legii, rok 2022 zainaugurowali bardzo dobrym występem w turnieju A, który odbył się w klubie Spektrum Sportu w Legionowie. Legioniści wywalczyli łącznie 13 medali, w tym trzy złote. W najstarszych kategoriach wiekowych, Antoni Jakubiec wywalczył brąz w kat. U-17 i U-19, a Igor Anisiewicz srebrny medal w rywalizacji U-17.
Młodzież
Ferie na sportowo: Legijne obozy i półkolonie
14 sty 2022
Legijne sekcje organizują obozy sportowe, również stacjonarne, w zbliżające się ferie zimowe. Na spędzenie dwóch pierwszych tygodni lutego na sportowo zachęcają sekcje piłkarska, pływacka, squasha czy badmintona. Legia Soccer Schools organizuje obozy stacjonarne przy Łazienkowskiej - zarówno w wersji półkolonii (1399 zł), jak i z noclegami (1699 zł).
Squash
10 medali legionistów w Novoferm Prosquash Junior Cup
4 sty 2022
Zawodnicy sekcji squasha Legii Warszawa zdobyli 10 medali podczas ostatniego turnieju (kategorii A), rozegranego w 2021 roku. Nasi zawodnicy rywalizowali w Poznaniu w Novoferm Prosquash Junior Cup. W najstarszych kategoriach wiekowych złote medale zdobył Antoni Jakubiec (U-19 i U-17), a w rywalizacji U-15 złoto wywalczył Szymon Lohmann. Złote medale zdobyli również Mateusz Łukawski (kat. U-9) oraz Mateusz Lohmann (kat. U-13).
Squash
Legioniści na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów
12 gru 2021
Pięciu zawodników sekcji squasha Legii Warszawa otrzymało powołanie do szerokiej reprezentacji Polski juniorów. Na zgrupowanie w Poznaniu, które poprowadzili Hadrian Stiff oraz Piedro Schweertman powołania otrzymali następujący legioniści: Mateusz Lohmann, Szymon Lohmann, Dominik Mozer, Antoni Jakubiec i Michał Sienkiewicz.
Squash
Wyniki legionistów w Legia Junior Squash Cup 2021
27 lis 2021
Zawodnicy Legii z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas turnieju Legia Junior Squash Cup 2021 kategorii A, który odbył się w ostatnich dniach. W większości kategorii wiekowych na podium stawali zawodnicy naszej sekcji. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.
AD · aktualnosci-inline-1
Squash
8 medali legionistów we Wrocławiu
21 paź 2021
Osiem medali wywalczyli zawodnicy sekcji squasha Legii Warszawa w turnieju kategorii A, który odbył się we wrocławskim Hasta La Vista. W zawodach wystartowało 15 zawodników naszej sekcji. Złoto w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Ania Jakubiec, Mateusz Lohmann i Szymon Lohmann. Drugi w kat. U-17 był Michał Sienkiewicz.
Squash
Mateusz Lohmann drugi w seniorskim turnieju
28 wrz 2021
Jeden z czołowych młodzieżowców sekcji squasha Legii - 11-letni Mateusz Lohmann, coraz śmielej poczyna sobie w rywalizacji z seniorami. W ostatni weekend legionista, w seniorskim turnieju C w warszawskiej Kahunie zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Michałowi Teichertowi.
Squash
Medale legionistów na Mistrzostwach Śląska Juniorów
24 wrz 2021
Zawodnicy sekcji squasha Legii udanie rozpoczęli nowy sezon - legioniści zdobyli kilka medali podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorów, które odbyły się w Świerklańcu. W kat. U-13, srebrny medal zdobyła Ewa Kozłowska. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców, triumfował Mateusz Lohmann, a srebrny medal zdobył Tymon Pawluk.
Squash
Dwa medale w DMP juniorów
29 cze 2021
Srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski juniorów w squasha zdobyli zawodnicy Legii (w składzie Nadia Budzik, Anna Jakubiec, Natalia Łukawska, Aleksandra Popko, Julia Patałąg, Dagna Olejnik) oraz zawodniczki Legii (w składzie Mateusz Lohmann, Szymon Lohmann, Dawid Święch, Antoni Jakubiec, Mateusz Marcinkowski, Łukasz Marcinkowski, Maks Makowski).
Squash
Natalia Ryfa brązową medalistką MP
14 cze 2021
W centrum sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w squashu. W zawodach wystartowała trenerka Legii Warszawa, Natalia Ryfa, która zdobyła brązowy medal. Legionistka w drodze do półfinału pewnie pokonała trzy rywalki, a w rywalizacji o finał uległa 0-3 późniejszej mistrzyni, Karinie Tymie.
AD · aktualnosci-inline-1
Squash
8 medali w MMP
8 cze 2021
Osiem medali wywalczyli zawodnicy Legii Warszawa w indywidualnych mistrzostwach Polski młodzieżowców. Legioniści zdobyli trzy złote medale, 1 srebrny i 4 brązowe. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych byli Mateusz Łukawski (U-9), Mateusz Lohmann (U-11) i Szymon Lohmann (U-13). Wicemistrzostwo w kat. U-11 zdobyła Anna Jakubiec, a brąz wywalczyły Nadia Budzik (U-11), Natalia Łukawska (U-13), Aleksander Olszewski (U-9) i Dominik Mozer (U-15).
Squash
8 medali w Novoferm Junior Squash Cup 2021
6 maj 2021
Osiem medali zdobyli zawodnicy sekcji squasha Legii podczas turnieju kategorii A w Poznaniu, Novoferm Junior Squash Cup 2021. Bracia Mateusz i Szymon Lohmann pewnie wygrali swoje kategorie wiekowe i dołożyli po brązie w wyższej kategorii. Srebrny medal w kat. U-11 wywalczyła Anna Jakubiec. Jan Szcześniak zdobył brąz w kat. U-19, podobnie jak Ewa Kozłowska w U-13 i Nadia Budzik w U-11.
Squash
Wyniki legionistów we Wrocławiu
18 mar 2021
Zawodnicy sekcji squasha Legii wzięli udział w turnieju juniorskim kategorii A, który odbył się we Wrocławiu, skąd wrócili z czterema medalami braci Lohmann. W kat. do lat 11 zadebiutował nasz 8-letni zawodnik, Mateusz Łukawski. W rywalizacji U-11 zwyciężył Mateusz Lohmann, który był trzeci w kat. U-13. Z kolei w kat. U-13 wygrał Szymon Lohmann, który jednocześnie wywalczył brąz w kategorii U-15.
Squash
8 medali legionistów w Szczecinie
16 lut 2021
W Szczecinie odbył się juniorski turniej squasha kategorii A, w którym wzięli udział zawodnicy Legii. Legioniści wywalczyli 8 medali, w tym trzy złote, które zdobyli Antoni Jakubiec (kat. U-11), Szymon Lohmann (U-13) i Mateusz Lohmann (U-11). Srebro wywalczyli Nadia Budzik (U-11), Ewa Kozłowska (U-13 i U-15) i Antoni Jakubiec (U-15), a brąz Mateusz Lohmann (U-13). Łącznie legioniści wywalczyli 8 medali.
Squash
Brązowy medal na drużynowych MP juniorów
16 wrz 2020
Legia zdobyła brązowy medal na drużynowych mistrzostwach Polski juniorów w squasha. Legioniści grali w składzie: Mateusz Lohmann, Kazik Leszczyński (U11), Szymon Lohmann (U13), Antoni Jakubiec, Igor Anisiewicz (U15), Jakub Woziwodzki (U17) i Piotr Nowak (U19). Drużynowe mistrzostwo Polski wywalczył Abram Junior Team Poznań. Piąte miejsce w rywalizacji zajął drugi zespół Legii, w składzie: Maciej Kubrowski (U13), Dominik Mozer (U15), Michał Sienkiewicz (U17) i Jan Szcześniak (U19).
Squash
Brązowy medal na Drużynowych MP Juniorek
1 lip 2020
Juniorki Legii zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w squasha, które w sobotę odbyły się w Ładach koło Raszyna. Po czterogodzinnej rywalizacji, mistrzostwo Polski wywalczył zespół From the Mountains to the Sea, w barwach którego grały zawodniczki z Krakowa i Szczecina. To jedyna drużyna, która podczas zawodów zwyciężyła Legię. Drugie miejsce zajął Dolny Śląsk Junior Team. Legia w zawodach wystąpiła w składzie: Nadia Budzik, Ania Jakubiec (U-11), Natalia Łukawska, Ewa Kozłowska (U-13), Martyna Malinowska (U-15), Ola Gałwa, Zosia Parafiniuk, Zuzia Głogowska (U-17).
Squash
Pięć medali legionistów na MPJ
11 mar 2020
Pięć medali zdobyli zawodnicy Legii na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w squasha, które odbyły się w Poznaniu. Legioniści zdobyli dwa złote medale oraz trzy brązowe. W kategorii wiekowej do lat 9. triumfował Mateusz Lohmann, w rywalizacji U-11 równych sobie nie miał Szymon Lohmann. Martyna Malinowska była trzecia w kat. U-13, Antoni Jakubiec zajął miejsce trzecie w rywalizacji w kategoriach wiekowych U-9 oraz... U-15. Antek w meczu o trzecie miejsce wyraźnie starszej kategorii wiekowej wygrał po meczu trwającym 41 minut i 38 sekund, przegrywając już 0:2 w setach.
Squash
Wyniki legionistów w Czech Junior Open
21 sty 2020
Młodzi zawodnicy sekcji squasha Legii, mają za sobą bardzo udany występ na międzynarodowym turnieju Czech Junior Open, w którym wzięło udział ponad 300 zawodników z całego świata. W kategorii U-11 zwyciężył Mateusz Logmann, który już w ćwierćfinale pokonał jednego z faworytów, Ethana Lecordiera. W finale zaś zwyciężył 3-2 z Mateuszem Ptaszkiem. Złoto zdobyła również Maja Maziuk w kategorii U-13, zwyciężając w półfinale rozstawioną z numerem drugim, Karoline Sramkovą, a w finale Anetę Sezeomską. Bardzo bliski brązowego medalu w kat. U-13 był Szymon Lohmann, ale decydujące spotkanie z Egipcjaninem, Youssefem Waborym przegrał, po kontrowersyjnej decyzji "no let", 2-3.
Squash
Mateusz Lohmann 15. w British Junior Open
7 sty 2020
Młody zawodnik sekcji squasha Legii, Mateusz Lohmann reprezentował sekcję squasha Legii Warszawa podczas mocno obsadzonego turnieju British Junior Open 2020 w Birmingham. 9-letni legionista rywalizował w kategorii do lat 11 i zajął w niej 15. miejsce. Lohmann rozpoczął rywalizację od dwóch pewnych wygranych z Anglikiem i Chorwatem, ale w kolejnym meczu przegrał z turniejową dwójką, Yassinem Kouritamem z Egiptu.
Squash
Trzy medale legionistów w Poznaniu
23 gru 2019
Trzy medale zdobyli młodzieżowcy sekcji squasha Legii podczas ostatniego w tym roku turnieju, który odbył się w Poznaniu. Złoto w kategorii do lat 13 wywalczył Szymon Lohmann (oraz piąte miejsce w kat. U-15), srebrny medal zdobył w kat. U-11 zdobył Mateusz Lohmann, a Antoni Jakubiec był trzeci w kat. U-15.
Squash
Zwycięstwo M. Lohmanna w Polish Junior Open
21 lis 2019
Młodzi zawodnicy sekcji squasha Legii wzięli udział w międzynarodowym turnieju Polish Junior Open we Wrocławiu, w którym rywalizowało 250 juniorów z 19 krajów. Najlepiej spośród 16 startujących legionistów wypadł Mateusz Lohmann, który zdobył złoty medal w kat. U-11. W tej samej kategorii wiekowej, wśród dziewcząt, na miejscu czwartym sklasyfikowana została Ewa Kozłowska.
Squash
Brąz Leona Krysiaka w Belgian Junior Open
5 lis 2019
Młodzi zawodnicy sekcji squasha Legii w ostatni weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju Belgian Junior Open. Najwyżej sklasyfikowany został Leon Krysiak, który w kategorii do lat 15 zdobył brązowy medal. W kat. U-13 Karol Krysiak zajął miejsce szóste.
‹
1
2
3
4
5
6
7
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl