LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Runjaic: Z Piastem damy z siebie wszystko
12 maj 2019
Kosta Runjaic (trener Pogoni): Myślę, że dziś widzieliśmy bardzo intensywny i ciekawy mecz. W pierwszej połowie byliśmy odrobinę lepsi, szczególnie początkowe 25 minut było świetne w naszym wykonaniu. Było dla nas jasne, że nie uda nam się utrzymać tego tempa przez 90 minut. W drugiej połowie Legia grała lepiej, wiedzieliśmy, że będą chcieli wygrać. Po przerwie straciliśmy kontrolę nad grą, ale to też nie było tak, że Legia co minutę miała sytuację.
Konferencja przed meczem
Vuković: Grać swoje i wygrywać mecze
10 maj 2019
- Sytuacja kadrowa w drużynie jest dosyć dobra. Dzisiejszy trening wyjaśni kilka wątpliwości. Są zawodnicy, którzy mają drobne urazy, o których nawet nie warto wspominać. Być może po raz pierwszy będziemy mogli liczyć na wszystkich zawodników, których mamy w kadrze. Do dyspozycji jest także Jarek Niezgoda, ale z nim jest trochę tak, że czasem trzeba przy nim dbać nawet, żeby lodówka była zamknięta... Nie będę więc na dwa treningi przed meczem mówił, że na pewno znajdzie się w kadrze - mówi przed meczem z Pogonią Szczecin Aleksandar Vuković.
Tane Spasev: Daliśmy z siebie 120 procent
8 maj 2019
- Przepraszam ekspertów, ale 3-0 nie będzie. Mam fajną opinię dla każdego eksperta i autorów podcastów - bardzo fajnie jest pracować w Polsce, każdy dziennikarz jest gentlemenem, ale nie będzie tak jak wszyscy wróżyli 3-0. Zagraliśmy bardzo fajnie. Trafialiśmy otwarte rzuty, zaskoczyliśmy Arkę, zmieniając nieco obronę. Arka jest fajnym zespołem, mają świetnych graczy jak Bostic, Florence, Wyka. Teraz musimy odpocząć, bo w dzisiejszym meczu daliśmy z siebie 120 procent - powiedział na pomeczowej konferencji trener Legii Tane Spasev
AD · aktualnosci-inline-1
Trener o meczu
Vuković: Wszystko w naszych rękach
4 maj 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Wiedzieliśmy o sile Piasta. Przed meczem mówiłem, że to dobra drużyna, która w czołówce Ekstraklasy nie jest przypadkiem. Problem w tym, że znów zagraliśmy słaby początek spotkania. Dużo nad tym pracowaliśmy, ale to nie przyniosło efektów. Później zabrakło nam finalizacji akcji. Była walka i próby zdobycia gola. To zawsze doceniam, bez względu na efekty.
Fornalik: Miałem plan na ten mecz
4 maj 2019
Waldemar Fornalik (trener Piasta): Bardzo emocjonujący i ciekawy mecz. Drużyna pokazała dobrą piłkę i organizację gry. Na Legii wygrywa się ciężko i tu trzeba dobrze zagrać. Legia ostatnio ma zwyżkę formy i dziś też grała nieźle. Tym bardziej dziś gratulacje dla mojej drużyny. Nie będę mówił, że nie interesuje mnie mistrzostwo Polski. Gramy i zobaczymy, co będzie dalej.
Mocne słowa trenera
Vuković: Rażąca w Gdańsku to była różnica klas drużyn na boisku
2 maj 2019
- Po meczu z Lechią jest histeria, która jednak nie zaskakuje, bo trochę tutaj mieszkam. To było dla mnie do przewidzenia, aczkolwiek jest odrobinę zaskoczenia tym, jak daleko to potrafi pójść, gdy zamieszana jest Legia. Wówczas wychodzi to, jak bardzo niektórym Legia "leży na sercu". Ten mecz oglądałem z trybun, z wygodnej pozycji żeby oceniać sprawy boiskowe. Co do rażących rzeczy w tym meczu, to rażąca była jedynie różnica klas dwóch drużyn na boisku. Szczególnie w drugiej połowie, która była miażdżąca z naszej strony. Mieliśmy przewagę w każdym aspekcie piłki nożnej - taka jest prawda - mówi Alekdandar Vuković.
Konferencja trenera
Vuković: Piast jest lepszy niż Lechia
2 maj 2019
- Piast w tej chwili jest w lepszej formie niż Lechia. W ostatnich meczach prezentował się dużo lepiej. Nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem. Mówiłem już dawno, że nie ma nic bardziej pewnego w tej lidze niż to, że drużyny Waldemara Fornalika będą dobrze grać w piłkę. To, że Ruch Chorzów był tam, gdzie był, mając syf w klubie, było zasługą jednego człowieka. Teraz jak jest w klubie, który jest w miarę poukładany, to jeszcze lepiej to wygląda. Choć Ruch swego czasu też się bił o puchary - mówi przed sobotą Aleksandar Vuković.
Stokowiec: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa
27 kwi 2019
Piotr Stokowiec (trener Lechii): Zacznę od gratulacji dla zespołu Legii za zwycięstwo. Po drugie - ten mecz powinien wyglądać inaczej od 5. minuty, gdzie był ewidentny rzut karny i czerwona kartka, po trzecie - cofnęliśmy się w drugiej połowie za głęboko. Przypadkowa bramka na 1-1 spowodowała, że trochę się pogubiliśmy i nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Zmiany nie były tak jakościowe, jak w ostatnim meczu. Gramy dalej i dalej walczymy. Liga jeszcze się nie skończyła. To dla nas bardzo dobry sezon i jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja po meczu
Saganowski: Jesteśmy w dobrej sytuacji
27 kwi 2019
Marek Saganowski (II trener Legii): W idealnym świecie byłoby dobrze, żeby Legia od razu narzuciła swój styl, strzeliła szybko bramkę i wygrała. Przede wszystkim cieszymy się, że przegrywając, potrafimy wrócić do gry i wygrać następne części meczu, zdobyć punkty. Ze zmianami chcieliśmy się wstrzymać jak najdłużej, bo wiedzieliśmy, że zawodnicy, którzy wejdą na 20-25 minut, będą świeżsi i będą mogli zadecydować o losach meczu.
Trener przed meczem
Vuković: Mecz z gatunku tych najważniejszych
26 kwi 2019
- Przed nami bez wątpienia bardzo ważny mecz, ale po nim pozostaną jeszcze cztery. Wygrana na Lechii nie będzie oznaczała, że już jest koniec, choć wszyscy będą to powtarzać. Doświadczenia z poprzednich sezonów sugerują, że walka będzie trwała do końca - mówi Aleksandar Vuković.
Żuraw: Przy takiej atmosferze możemy wygrać z każdym
24 kwi 2019
Dariusz Żuraw (trener Lecha): Emocje już trochę opadły. Zagraliśmy dzisiaj niezłe zawody, a na koniec byliśmy lepsi o tę jedną bramkę. Przed meczem mówiłem, że musimy zagrać naprawdę dobrze w obronie, żeby odnieść zwycięstwo. Zagraliśmy przyzwoicie, a w niektórych sytuacjach mieliśmy trochę szczęścia.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Nie zagraliśmy wielkiego meczu
24 kwi 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Gratulacje dla Lecha za zasłużone zwycięstwo. Lech wykorzystał jedną ze swoich nielicznych sytuacji, a my swoich nie wykorzystaliśmy. A mieliśmy ich sporo. Nie zagraliśmy wielkiego meczu, stać nas na lepszą grę, ale czasami nawet grając dużo lepiej, nie udaje się strzelić bramki. Oprócz wyniku, bolesne są także kartki, które dostaliśmy w samej końcówce i dwóch zawodników wypadło nam ze składu na mecz z Lechią.
Żuraw: Spodziewam się dobrego meczu
23 kwi 2019
- Legia zawsze walczy o mistrzostwo Polski. Ostatnio wygrywali, są liderem, ale nie sądzę, żeby to wiązało im nogi, żeby coś się zmieniło. To doświadczony zespół, który ma dobrych zawodników. Będą walczyć o zwycięstwo, my też, więc spodziewam się dobrego, otwartego meczu. Mam nadzieję, że z happy endem dla nas - mówi przed środowym spotkaniem trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja trenera
Vuković: Skupiamy się na sobie
23 kwi 2019
- Mecz Lecha z Legią, jest meczem Lecha z Legią. Nie ma większego znaczenia w jakiej formie są obie drużyny. Wiadomo, że w tej chwili nikt w Poznaniu nie jest zadowolony z tego, co dzieje się z zespołem. Jednak na mecz z Legią na pewno mobilizacji im nie zabraknie. Musimy być gotowi na bardzo trudne spotkanie - mówi przed starciem w Poznaniu trener Legii Aleksandar Vuković.
Konferencja trenera
Vuković: Legia to nie Barcelona
20 kwi 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Nie możemy narzekać, że mamy przewagę w tabeli nad rywalami, bo jak sobie przypomnę 75. minutę w Zabrzu i myśl, że mamy 6 punktów straty, a teraz mamy przewagę, to świadczy jedynie o tym, że teraz musimy być jeszcze bardziej czujni niż kiedykolwiek, bo sytuacja zmienia się bardzo szybko. Musimy z jeszcze większą determinacją podejść do kolejnego meczu i dążyć do celu.
Probierz: Porażkę trzeba przyjąć z pokorą
20 kwi 2019
Michał Probierz (trener Cracovii): Bardzo boli ta porażka w 94. minucie. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Karny był, z tym nie można dyskutować. Czasem o wyniku decyduje brak doświadczenia. Nie wykorzystaliśmy szans, jakie mieliśmy w pierwszej połowie, było kilka kontr, ale nie udało nam się z nich strzelić bramki. Widać było, że Legia to zupełnie inny zespół, częściej operowali piłką.
Konferencja trenera
Vuković: Nie będziemy kalkulować
19 kwi 2019
- Przed nami bardzo trudny tydzień, ale będę wymagał od drużyny, by skupiła się na sobotnim meczu. Wokół zespołu po trzech wygranych robi się dobrze mi znane, niczym nieuzasadnione, przesadzanie w drugą stronę, jeśli chodzi o naszą formę. Po porażce w Krakowie mało kto widział Legię walczącą o mistrzostwo, a teraz są już tacy, którzy nas koronują. To jest naszym dużym problemem, nie możemy zacząć w to wierzyć przed meczem - mówi przed najbliższym starciem Aleksandar Vuković.
Probierz: Czeka nas ciężki bój
19 kwi 2019
- Czeka nas ciężki bój, ale dobrze przygotujemy się do tego spotkania. Czy jedziemy pewni siebie? Jechaliśmy pewni siebie na Miedź i... po meczu miałem bardzo duże pretensje do niektórych zawodników - mówi przed sobotnim starciem z Legią Michał Probierz.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja trenera
Vuković: Jestem zadowolony z gry zawodników
13 kwi 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy mnie postawa zawodników. Uważam, że najważniejsze w sporcie jest właściwe podejście i zaangażowanie. Nie schodzenie z drogi pomimo różnych okoliczności, ale konsekwentne dążenie do tego, co sobie założyliśmy. Dzisiaj ten mecz był potwierdzeniem tego, że jeżeli człowiek się nie poddaje i jest w nim odpowiednia wiara i nastawienie, to bardzo często życie i piłka to oddaje. Nie ma już różnicy punktowej między nami a Lechią, to jest dowód tego o czym mówię. Jeżeli jest odpowiednie zaangażowanie, to wszystko się udaje.
Runjaic: Gratuluję Legii wygranej
13 kwi 2019
Kosta Runjaic (trener Pogoni): Myślę, że to był bardzo dobry mecz dla kibiców. Było wiele sytuacji podbramkowych i okazji strzeleckich. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Legia miała kilka szans, lecz to normalne, kiedy gra się z drużyną z czołówki tabeli. Jeżeli w kilku sytuacjach bylibyśmy jednak skuteczniejsi, to podwyższylibyśmy wynik. W drugiej połowie straciliśmy bramki po naszych błędach. Legia pokazała swoją jakość, więc nie możemy narzekać, że przegramy. Kiedy wynik był niekorzystny podjęliśmy pełne ryzyko w grze, ale to nie wystarczyło.
Konferencja trenera
Vuković: Nie mamy prawa obawiać się Pogoni
12 kwi 2019
- Liczę na zwycięstwo w meczu z Pogonią, ale realnie patrząc, trzeba się nastawiać, że w trzeciej kolejce rundy finałowej pojedziemy do Gdańska. Lechia gra bardzo dobrze i nie ma podstaw, by spodziewać się jej porażki w Krakowie, a tym bardziej wysokiej – mówi przed sobotnim meczem Aleksandar Vuković.
Brosz: Brakowało nam zgrania
7 kwi 2019
Marcin Brosz (trener Górnika): Tak naprawdę zabrakło nam trochę zgrania w niektórych elementach, w wykończeniu akcji. Chcieliśmy bardzo szybko strzelić bramkę, było mnóstwo sytuacji do tego. W takich meczach, gdzie jest mnóstwo emocji, zdarzają się sytuacje, kiedy możemy lepiej rozgrywać. To był klucz do tego spotkania i ten element zdecydowanie musimy poprawić.
Vuković: Wynik jest najważniejszy
7 kwi 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Bardziej jestem zadowolony z wyniku niż z gry, szczególnie, że drużyna sama sobie wysoko zawiesiła poprzeczkę po ostatnim meczu. Każde spotkanie jest jednak inne. Trzeba oddać Górnikowi, że dzisiaj postawił trudne warunki i to spowodowało, że nie potrafiliśmy ich zdominować na dłużej i kontrolować tego meczu. Zdajemy sobie sprawę, jak trudny jest to teren dla Legii. Nie tak często i nie tak regularnie tu wygrywamy, więc tym bardziej skupiam się na wyniku i to jest w tej chwili najważniejsze. Mimo że przegrywaliśmy, udało nam się odwrócić losy spotkania.
Konferencja trenera
Vuković: Czuję się pełnoprawnym trenerem
5 kwi 2019
- Wielkiej filozofii, jeśli chodzi o przygotowanie zespołu na mecz z Górnikiem, nie ma. Drużyna potrzebuje przede wszystkim regeneracji i odpoczynku pod kątem mentalnym i fizycznym, aby w niedzielę ponownie być gotowym na ciężką pracę i maksymalne zaangażowanie swoich sił - mówi trener Legii Aleksandar Vuković.
Mamrot: Rzut karny był przełomowy
3 kwi 2019
Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii): Jeśli chodzi o samą grę, zwłaszcza w ofensywie, to zagraliśmy chyba najlepiej w tym roku. Przełomowym momentem był rzut karny. Gdybyśmy go wykorzystali, to złapalibyśmy kontakt. Po trzecim straconym golu było nam już ciężko. Legia zaczęła nas kontrować. Moim zdaniem przegraliśmy za wysoko. To już jednak za nami i myślę już tylko o meczu z Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja trenera
Vuković: Wszystko zależy od podejścia zawodników
3 kwi 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Najważniejsi są zawodnicy. Trener czasami może pomóc i coś doradzić. Zawsze wszystko zależy jednak od piłkarzy - od ich postawy i podejścia do meczu. Wiem, że wiele rzeczy funkcjonuje u nas dobrze. Kiedy tylko poczujemy więcej swobody i więcej radości z gry, nie bojąc się popełnić błędów, to od razu prezentujemy się lepiej. Tylko i wyłącznie w tym aspekcie można było coś ruszyć w tak krótkim czasie.
Stolarczyk: Ciężko by nam było to osiągnąć bez wsparcia kibiców
31 mar 2019
Maciej Stolarczyk (trener Wisły): Jesteśmy szczęśliwi z powodu tego, jak zakończyło się to spotkanie. Powtórzę jednak słowa sprzed dwóch tygodni, że ciężko by nam było zrobić coś takiego, gdyby nie kibice, którzy stawili się tak licznie i nas mocno wspierali, a także gdyby nie zawodnicy, którzy zaprezentowali się tak świetnie. Dziękuję kibicom, że przyszli i nas wsparli. Myślę, że byli dziś świadkami bardzo dobrej gry naszego zespołu. Gratuluję piłkarzom, że zagrali taki mecz, ze byli bardzo skuteczni i zdeterminowali, żeby pokonać Legię Warszawa.
Sá Pinto: To nie był nasz dzień
31 mar 2019
Ricardo Sá Pinto (trener Legii): W pierwszej połowie Wisła była od nas lepsza w każdym aspekcie gry. Nie weszliśmy dobrze w ten mecz, nie graliśmy dobrze i zasłużyliśmy na ten wynik do przerwy. Przy wyniku 1-0 mogliśmy strzelić bramkę, ale nie udało się. Graliśmy słabo i takie są tego konsekwencje. Nie istnieliśmy w tej części gry. W drugiej połowie staraliśmy się zmienić wynik, kreować więcej sytuacji. W Ekstraklasie nawet jeden strzelony gol może wiele zmienić. Nie zdobyliśmy nawet jednej bramki, czekaliśmy na to, a potem łatwo straciliśmy dwa gole, co zakończyło mecz. Gratuluję Wiśle zasłużonego zwycięstwa.
Trener przed meczem z Wisłą
Sá Pinto: Malarz jedzie do Krakowa
29 mar 2019
Wszyscy gracze poza Radosławem Majeckim są do mojej dyspozycji. Jeśli chodzi o nieobecność Cafu, to być może będzie to wymagało od nas zmiany systemu gry. W ciągu tygodnia trenowaliśmy kilka rozwiązań. Nie wykluczam również jakichś zmian w ustawieniu - mówi przed meczem z Wisłą Ricardo Sá Pinto
Konferencja pomeczowa
Sá Pinto: Osiągnęliśmy swój cel
16 mar 2019
Ricardo Sá Pinto (trener Legii): Nie zaczęliśmy tego meczu w piękny sposób. Na szczęście z czasem zaczęliśmy grać naszą grę. To dało nam okazje bramkowe. Gdyby w naszej grze było więcej cierpliwości, to zdobylibyśmy gole. Po przerwie dominowaliśmy i udokumentowaliśmy to bramką. Później było widać, że to nasz trzeci mecz w ciągu tygodnia. Osiągnęliśmy swój cel i to jest najważniejsze.
‹
1
…
39
40
41
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl