LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
PLAY-OFF
441 artykułów
Koszykówka
Śląsk Wrocław 90-77 Legia Warszawa. Legia wicemistrzem Polski!
27 maj 2022
W piątym meczu finałowym play-off o koszykarskie mistrzostwo Polski Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 77-90. Tym samym Śląsk zdobył mistrzostwo, Legia natomiast została wicemistrzem Polski. To ogromny sukces stołecznego zespołu, którego chyba nikt się w tym sezonie nie spodziewał. W piątym meczu finałowym legioniści niestety musieli radzić sobie bez dwóch silnych skrzydłowych - Grzegorza Kulki (doznał złamania kostki w 1. meczu finałowym, w dniu piątego finału przeszedł operację) oraz Jure Skificia, który miał problemy z kolanem.
Koszykówka
Zapowiedź 5. finałowego meczu ze Śląskiem
27 maj 2022
Po czterech meczach serii finałowej zespół Śląska Wrocław prowadzi z Legią 3-1 i jest już tylko o jedną wygraną od tytułu mistrza Polski. We Wrocławiu szykują się do fety mistrzowskiej w najbliższy piątek, hucznej "18-tki", czyli 18. tytułu wywalczonego w historii przez graczy WKS-u. Choć legioniści do Wrocławia jadą niejako z nożem na gardle, to nie na ścięcie. Nasz zespół zamierza odłożyć ceremonię o kilka dni.
Koszykówka
Relacja z trybun z 4. finałowego meczu kosza
26 maj 2022
Dwa dni po trzecim meczu finałowym, a pierwszym w tej serii rozgrywanym w Warszawie, nasi koszykarze raz jeszcze w hali na Bemowie mierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Wejściówki na to spotkanie rozeszły się w mgnieniu oka, ale nic dziwnego, skoro do dyspozycji było ok. 1500 biletów.
AD · aktualnosci-inline-1
Druga porażka u siebie - fotoreportaż
25 maj 2022
Legioniści przegrali drugie spotkanie na Bemowie i w rywalizacji finałowej mają już trzy porażki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu:
Finał play-off
Legia Warszawa 63-66 Śląsk Wrocław
24 maj 2022
W czwartym meczu finałowym play-off o koszykarskie mistrzostwo Polski Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 63-66. Stan rywalizacji 3-1 dla Śląska, gra toczy się do czterech zwycięstw. Piąte spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 27 maja o godzinie 20:40 we Wrocławiu.
Koszykówka
Relacja z trybun z 3. finałowego meczu kosza
24 maj 2022
Po tym jak koszykarze Legii wygrali jedno z dwóch spotkań ze Śląskiem we Wrocławiu, wiara w zdobycie tytułu mistrza Polski - pierwszego od 1969 roku - znacznie wzrosła. Wejściówki na mecz rozeszły się w mgnieniu oka pierwszego dnia sprzedaży, ale inaczej być nie mogło, skoro hala na Bemowie może pomieścić zaledwie półtora tysiąca kibiców. Fotoreportaż z meczu - 85 zdjęć Woytka Fotoreportaż z meczu - 80 zdjęć Hugollka
Pierwszy finał na Bemowie - fotoreportaże
23 maj 2022
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego domowego meczu finałowego koszykarzy Legii. Lepsi w końcówce okazali się wrocławianie i w rywalizacji wygrywają 2-1. Kolejny mecz w Warszawie odbędzie się już we wtorek o godzinie 20:40.
Final play-off
Legia Warszawa 74-81 Śląsk Wrocław
22 maj 2022
W trzecim finałowym meczu koszykarze Legii Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 74-81. Stan rywalizacji: 2-1 dla Śląska. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 20:40.
AD · aktualnosci-inline-1
Koszykówka
Zapowiedź 3. finałowego meczu ze Śląskiem
22 maj 2022
Po dwóch spotkaniach finałowych rozegranych we Wrocławiu, rywalizacja o tytuł mistrza Polski w sezonie 2021/22 przenosi się do stolicy. Legioniści, przy stanie 1:1, w serii do czterech wygranych, w niedzielę wieczorem po raz pierwszy podejmować będą w finale zespół Śląska w swojej twierdzy - hali przy Obrońców Tobruku na warszawskim Bemowie.
Finał play-off
Śląsk Wrocław 85-88 Legia Warszawa
19 maj 2022
W drugim finałowym meczu fazy play-off Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 88-85. Stan rywalizacji: 1-1, gra toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Warszawie, 22 i 24 maja o godzinie 20:40, a piąte spotkanie 27 maja we Wrocłąwiu.
Finał play-off
Zapowiedź 2. finałowego meczu ze Śląskiem
19 maj 2022
W czwartek we Wrocławiu rozegrane zostanie drugie spotkanie finałowe play-off Energa Basket Ligi, w którym Śląsk podejmować będzie Legię. We wtorek po zaciętym meczu, górą byli gracze WKS-u, którzy wykorzystali swoją przewagę pod koszem i problemy kadrowe Legii.
Koszykówka
Kontuzja Grzegorza Kulki
18 maj 2022
W końcowych minutach czwartej kwarty pierwszego meczu serii finałowej Energa Basket Ligi pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław kontuzji doznał Grzegorz Kulka. Badania wykazały, ze uraz wyklucza skrzydłowego stołecznego zespołu z gry do końca trwającego sezonu ligowego.
Finał play-off
Śląsk Wrocław 76-72 Legia Warszawa
17 maj 2022
W pierwszym meczu finału play-off o mistrzostwo Polski w koszykówce Legia Warszawa przegrała 72-76 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Drugie spotkanie odbędzie się już w czwartek, także we Wrocławiu, o godzinie 20:40.
AD · aktualnosci-inline-1
To już dziś!
Zapowiedź 1. finałowego meczu ze Śląskiem
16 maj 2022
Po niesamowitych emocjach, jakie zgotowali kibicom koszykarze Legii w dwóch pierwszych rundach play-off, od wtorku będziemy emocjonowali się finałami z udziałem naszego zespołu. Legioniści mają zapewniony pierwszy medal od 1969 roku, ale jak sami zapewniają, zrobią wszystko, aby po sezonie na ich szyjach zawisły medale złote.
Play-off: Półfinał z Rugby Białystok
16 maj 2022
Zakończyła się runda zasadnicza sezonu 2021/22. Drużyna Legii Warszawa zajęła 3. miejsce tabeli z dorobkiem 6 zwycięstw i 4 porażek. Teraz rozpocznie się faza play-off, w której zagrają cztery najlepsze drużyny I ligi. Legia zmierzy się z Rugby Białystok, które zajął 2. miejsce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Białymstoku 22 maja, rewanż dwa tygodnie później w Warszawie.
Koszykówka
Śląsk rywalem Legii w walce o mistrzostwo Polski
13 maj 2022
Śląsk Wrocław będzie przeciwnikiem Legii Warszawa z finale play-off. Legioniści walkę o złoto rozpoczną od dwóch wyjazdowych meczów, które odbędą się w przyszły wtorek i czwartek, 17 i 19 maja. Pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w hali Ludowej (Stulecia), drugi w mniejszej - Orbita. Sprzedaż biletów powinna ruszyć w sobotę o 16:00. Mecze w Warszawie, w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 rozegrane zostaną w niedzielę, 22 maja o 15:00 oraz we wtorek, 24 maja o 17:30 - wszystkie bilety na oba mecze w Warszawie zostały wyprzedane błyskawicznie. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Ewentualny mecz numer 5 zagramy na wyjeździe 27 maja (hala Ludowa), spotkanie szóste w Warszawie 29 maja i ew. mecz siódmy - 31 maja na wyjeździe.
Koszykówka
Bilety na finałowe mecze play-off
11 maj 2022
Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na finałowe spotkania fazy play-off mistrzostw Polski w sezonie 2021/22 z udziałem koszykarskiej Legii. Rywal legionistów nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że w rywalizacji do czterech wygranych, mecze na Bemowie odbędą się w niedzielę, 22 maja o 15:00 oraz we wtorek, 24 maja o 17:30. Sprzedaż prowadzona jest TUTAJ.
Półfinał PLK
Legia Warszawa 87-77 Anwil Włocławek. Legia w finale!!!
9 maj 2022
W trzecim meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Anwilem Włocławek 87-77, dzięki czemu legioniści wygrali całą rywalizację 3-0 i awansowali do finału rozgrywek! O mistrzostwo Polski zagrają ze zwycięzcą pary Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk. Śląsk prowadzi obecnie 2-1.
AD · aktualnosci-inline-1
Koszykówka
Anwil Włocławek 71-77 Legia Warszawa. O krok od finału!
6 maj 2022
W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe z Anwilem Włocławek 77-71. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 83-79. Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:30 w Warszawie. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw, a stołeczny zespół prowadzi już 2-0.
Koszykówka
Zapowiedź 2. meczu play-off z Anwilem
6 maj 2022
Po środowej wygranej Legii we Włocławku, po jednym dniu na regenerację, w piątkowe popołudnie zawodnicy Anwilu i Legii przystąpią do półfinałowego spotkania numer dwa. Wynik pierwszego spotkania na pewno podrażnił faworytów rywalizacji, a także pokazał, że nasi gracze potrafią wygrywać zacięte końcówki, i nawet kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna, nie przestają wierzyć w końcowy sukces.
Koszykówka
Anwil Włocławek 79-83 Legia Warszawa
4 maj 2022
W pierwszym półfinałowym meczu fazy play-off Legia Warszawa wygrała na wyjeździe po dogrywce z Anwilem Włocławek 83-79! Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 68-68. W piątek o godzinie 17:30 we Włocławku odbędzie się drugie spotkanie obydwu zespołów. Stan rywalizacji: 1-0 dla Legii.
Koszykówka
Zapowiedź 1. meczu play-off z Anwilem
3 maj 2022
W najbliższą środę, 4 maja, koszykarze Legii rozegrają pierwsze półfinałowe spotkanie fazy play-off z Anwilem Włocławek. Walka o awans do finału toczyć się będzie do trzech wygranych. Faworytem oczywiście, pomimo sensacji, jaką Legia sprawiła w I rundzie, pozostaje zespół z Włocławka.
Koszykówka
Przedsprzedaż biletów na półfinał play-off z Anwilem
28 kwi 2022
Koszykarska Legia uruchomiła przedsprzedaż biletów na półfinałowy mecz (numer 3) fazy play-off z Anwilem Włocławek, który rozegrany zostanie w hali na Bemowie w poniedziałek, 9 maja o godzinie 17:30. Pierwszeństwo w zakupie wejściówek będą miały osoby, które były obecne na meczu koszykarskiej Legii w tym roku kalendarzowym.
Koszykówka
O finał z Anwilem Włocławek
26 kwi 2022
Rywalem koszykarzy Legii Warszawa w półfinale fazy play-off Energa Basket Ligi będzie Anwil Włocławek. Włocławianie wygrali ćwierćfinałową konfrontację z Twardymi Piernikami Toruń 3-1.
Koszykówka
Doping na meczu kosza ze Stalą (VIDEO)
25 kwi 2022
Przy okazji niedzielnego meczu koszykarzy Legii ze Stalą Ostrów Wielkopolski, hala przy ul. Obrońców Tobruku na Bemowie wypełniła się do ostatniego miejsca. Nie pierwszy raz w tym sezonie, ale po raz pierwszy, nasz zespół mógł liczyć na wsparcie tak licznego młyna.
Terminy półfinałowych meczów Legii
25 kwi 2022
Ustalono szczegółowy terminy meczów Legii Warszawa w ramach półfinałów fazy play-off. Legioniści nie znają jeszcze swojego przeciwnika. Będzie nim zespół z pary Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń. Poniższy terminarz dotyczy sytuacji, kiedy Legia mierzyć się będzie z Anwilem. W przypadku wygranej zespołu z Torunia, zmianie ulegną gospodarze spotkań.
Koszykówka
Legia Warszawa 85-81 Stal Ostrów Wielkopolski. Legia w półfinale!
24 kwi 2022
W 3. meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Legia Warszawa wygrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 85-81. Tym samym legioniści sprawili ogromną niespodziankę - wyeliminowali aktualnego mistrza Polski 3-0 i awansowali do półfinału! Rywalem Zielonych Kanonierów będzie zwycięzca dwumeczu Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń, w tej rywalizacji jest 2-1 dla Anwilu.
Koszykówka
Zapowiedź 3. meczu play-off ze Stalą
23 kwi 2022
Przed rozpoczęciem rywalizacji w ćwierćfinale play-off, Legia skazywana była na pożarcie, tj. na szybkie 0:3 w rywalizacji z aktualnym mistrzem Polski. Tymczasem w niedzielę, przy okazji trzeciego spotkania tej serii, nasi zawodnicy mogą zapewnić sobie awans do półfinału!
Siatkówka
Legia Warszawa 2-3 Krispol Września
21 kwi 2022
W pierwszym meczu fazy play-off o miejsca 7-8 Legia Warszawa przegrała z Krispolem Września 2-3. Wyniki setów: 22-25, 23-25, 25-19, 25-23, 9-15. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 17:30 na wyjeździe.
Koszykówka
Stal Ostrów Wielkopolski 64-67 Legia Warszawa
20 kwi 2022
W drugim meczu fazy play-off koszykarze Legii Warszawa wygrała 67-64 na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski! Tym samym Zieloni Kanonierzy prowadzą w rywalizacji o półfinał 2-0. Do awansu wystarczy jedna wygrana - mecz w hali Bemowo odbędzie się w niedzielę o godz. 19:30. Ewentualny czwarty mecz we wtorek o godz. 17:30 w Warszawie.
‹
1
…
4
5
6
…
15
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl