LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Konferencja pomeczowa
Vuković: Chcieliśmy dowieźć wynik
11 wrz 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): - Nie spodziewałem się tutaj łatwego spotkania i faktycznie takie ono nie było. Wiedziałem, że w Płock będzie trudno o wygraną. Najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty, bo to był dla nas priorytet. Cieszę się z dyspozycji kilku zawodników, którzy są w drodze do tego, aby wejść na jeszcze wyższy poziom.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Chcę sprawdzić jak najwięcej zawodników
10 wrz 2020
- Mieliśmy teraz trochę czasu na to, aby przeanalizować mecze, które rozegraliśmy w tym sezonie. Mamy pierwsze materiały do analizy i elementy do poprawy, nad którymi pracowaliśmy. To był również okres, który przydał się piłkarzom dotychczas kontuzjowanym jak Jose Kante czy Rafael Lopes. Ich powrót do treningu jest dla nas bardzo dużą wartością - mówi przed meczem z Wisłą Płock Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Kamiński: Chłodzę głowy i nastroje
5 wrz 2020
- Gratuluję swoim zawodnikom dobrego meczu i zwycięstwa. Dziękuję drużynie MKS-u za walkę i podjęcie rękawicy. Pomimo wysokiego naszego zwycięstwa ten mecz nie był łatwy. Goście zmieniali obronę, grali w niewygodny dla nas sposób. natomiast cieszą nas dwa zwycięstwa na starcie rozgrywek - powiedział trener Legii Wojciech Kamiński, po wygranej z Dąbrową Górniczą.
AD · aktualnosci-inline-1
Kamiński: Wykonaliśmy plan
30 sie 2020
- Bardzo cieszymy się z pierwszego zwycięstwa. Dziękujemy kibicom za doping i za to, że byli z nami. Rywalom gratuluję walki i wiary do końca. Radomianie grali zmienną obronę, próbowali strefą co nas wybijało z rytmu i to nie była nasza koszykówka. Gratuluję także naszym zawodnikom, bo wykonaliśmy plan meczowy. Zabrakło kilku detali, które nie były do końca zrealizowane. Nie poszliśmy na szybką grę, staraliśmy się kontrolować tempo. Może nie jest to najładniejsza koszykówka, ale dzisiaj była skuteczna, a zwycięstwa są najważniejsze - powiedział po meczu trener Legii Wojciech Kamiński.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Niewiele zabrakło do remisu
29 sie 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Jestem zły z powodu przegranej, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że mieliśmy tak mało czasu, poza tym zrobiliśmy dużo zmian. To też jest jakieś ryzyko. Mecz się toczył tak, że widać było, że jesteśmy w stanie go wygrać. W pierwszej połowie popełniliśmy dwa duże indywidualne błędy w obronie, które zawsze są niestety wykorzystywane przez naszych rywali. Przeciwnik miał 2 celne strzały i 2 bramki. Oddaliśmy więcej strzałów, a w drugiej połowie było wszystko, co powinna mieć drużyna. Do tego świetny doping na trybunach i wszystko się zazębiało i szło w kierunku doprowadzenia do remisu. Zabrakło niewiele - tu słupek, tam 100% sytuacja Kante. Było dużo prób, dużo walki. Wysiłek chłopaków i dążenie do odwrócenia losów meczu to dla mnie dobry prognostyk na przyszłość.
Konferencja pomeczowa
Zając: Wygraliśmy ten mecz charakterem
29 sie 2020
Bogdan Zając (trener Jagiellonii): Nie ma co ukrywać, że bardzo się cieszymy. To zwycięstwo nie przyszło łatwo. W drugiej połowie było duże ciśnienie ze strony Legii. Pierwsza połowa pokazała jakość, dobrą organizację naszej drużyny i skuteczność, bo mieliśmy 3 sytuacje i strzeliliśmy 2 bramki. Po przerwie były momenty dobre, ale były też takie, że bardzo się cofnęliśmy, za mało było agresywności w bocznych sektorach. Zostaliśmy zepchnięci praktycznie do szesnastki. Każde dośrodkowanie było groźne, ale nasi środkowi obrońcy dobrze się spisali, dobrze czyścili. Legia dociskała mocno, były trudne momenty.
Konferencja pomeczowa
Berg: Byliśmy gotowi na ten mecz
26 sie 2020
Henning Berg (trener Omonii): Jestem bardzo zadowolony i zachwycony pracą naszego zespołu i każdego, kto miał udział w przygotowaniu do tego spotkania. To zwycięstwo każdego, kto ma Omonię w sercu. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak zaprezentowali się zawodnicy. To był fantastyczny wieczór i świetny rezultat z tak dobrym przeciwnikiem i wielkim klubem. Awans do 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów to fantastyczne osiągnięcie mojego zespołu.
Konferencja pomeczowa
Vuković: To był nieudany mecz
26 sie 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): To był dla nas pod wieloma względami nieudany mecz. Było zbyt mało przychylnych dla nas sytuacji, żeby odnieść zwycięstwo w takim meczu. Dostaliśmy niezasłużoną czerwoną kartkę, bo przy pierwszej żółtej kartce faulował Gwilia a nie Igor. Był też nieodgwizdany rzut karny dla nas, słupek przy 0-0. Mieliśmy też inne sytuacje bramkowe. Mecz był wyrównany, ze wskazaniem na nas.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja przedmeczowa
Berg: Musimy zagrać na najwyższym poziomie
25 sie 2020
- Legia to wielki klub, ma dobrych zawodników i wygrała ligę w poprzednim sezonie. To zespół, który jest na nieco wyższym poziomie niż drużyny, z którymi gramy na co dzień. To będzie wyzwanie dla nas i okazja do nauki. Zrobimy wszystko co potrafimy, ale oczekujemy trudnego meczu przeciwko dobrej drużynie - mówi trener Omonii Henning Berg przed środowym meczem.
Konferencja pomeczowa
Papszun: Tak to jest, kiedy gra mistrz Polski z niżej notowaną drużyną
22 sie 2020
Marek Papszun (trener Rakowa): Mecz można podzielić na 3 części. Przez pierwsze 15 minut Legia dominowała i strzeliła bramkę ze swojej pierwszej sytuacji. Od 15. minuty do przerwy, z mojej perspektywy, zdecydowanie zdominowaliśmy rywala pod względem sytuacji bramkowych. Powinniśmy strzelić kilka bramek. Tak się nie stało. Po dwóch bezwzględnych i bez zmrużenia oka decyzjach sędziego musieliśmy grać w 10 przez całą drugą połowę.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Jesteśmy daleko od tego, co powinniśmy prezentować
22 sie 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni z samego wyniku. Nie jest łatwo zdobyć tutaj punkty. Wiemy też jak wyglądały nasze pierwsze mecze w ostatnich sezonach... Dobrze więc, że ten wynik w końcu na inaugurację jest poprawny. Widać jednak, że jesteśmy daleko od tego, co powinniśmy prezentować.
Konferencja pomeczowa
Healy: Jestem dumny z postawy zawodników
18 sie 2020
David Healy (trener Linfield FC): Tak jak zakładaliśmy, był to dla nas trudny mecz. Legia ma bardzo dobrych zawodników, choć dużo czasu zajęło im złamanie nas. Tuż po meczu, gdy emocje jeszcze biorą górę, jestem zawiedziony, ale jednocześnie bardzo dumny z postawy zawodników.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Na lepsze spotkania przyjdzie czas
18 sie 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Gratuluję konsekwencji i koncentracji. Doceniam fakt, że wygraliśmy taki mecz i zrobiliśmy awans, o który nam chodziło. Na lepsze spotkania z naszej strony przyjdzie czas.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Jesteśmy bardziej gotowi niż rok temu
17 sie 2020
- Nie mieliśmy zbyt wielu materiałów z ostatnich występów naszego rywala. Widzieliśmy mecz, który rozegrali w eliminacjach z zespołem z San Marino i mecz ze Stoke City. To wystarczy, żeby zdać sobie sprawę, że jest to drużyna, której nie możemy i nie chcemy lekceważyć. Musimy być maksymalnie skoncentrowani, żeby udowodnić na boisku, że jesteśmy drużyną lepszą. Tylko to się w tej chwili liczy. Wszystko inne schodzi na drugi plan. Żyjemy w takich okolicznościach, że musimy się do nich dostosować. Nic nie jest takie, jak powinno być. Nie ma np. tu dzisiaj dziennikarzy. Podobnie jest w kwestii obserwacji rywali. To nowa rzeczywistość, do której próbujemy się dostosować - mówi przed wtorkowym spotkaniem z Linfield FC Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Węglewski: Nie przystoi popełniać takich błędów
15 sie 2020
Marcin Węglewski (trener GKS-u Bełchatów): Nie liczyłem się z tym, że przegramy w takim rozmiarze. Możemy mówić o tym, że dopiero budujemy zespół, od poniedziałku robimy transfery, ale nie przystoi na tym poziomie popełniać tak prostych błędów. Legia w bardzo łatwy sposób strzeliła nam bramki - zwłaszcza te przed przerwą, które ustawiły mecz. Te trafienia dały pewność zespołowi ze stolicy. Wtedy to już była tylko kwestia czasu, kiedy będą padały kolejne bramki.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Zagrał skład bliski optymalnego
15 sie 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy zwycięstwo i awans. Wynik jest okazały, ale świadczący także o tym, że GKS jest na innym etapie przygotowań. Nie możemy w żaden sposób uznać, że zagraliśmy więcej niż poprawnie.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Nie ma mowy o klątwie
7 sie 2020
- Nie ma mowy o żadnej klątwie superpucharu, nie podchodzę do tego tak. Dużo wysiłku wkładamy w to, by wytłumaczyć drużynie, że nie liczy to, co było w poprzednim sezonie. To już historia, która nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, co jest przed nami. Tym bardziej nie liczą się tak odległe mecze jak ostatnie spotkania o superpuchar. Prawda jest taka, że od wielu lat nie zdobyliśmy tego trofeum i to powinno być dla nas dodatkową motywacją - mówi Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Runjaic: Gratuluję Legii mistrzostwa
19 lip 2020
Kosta Runjaic (trener Pogoni): Na początek chciałbym z całego serca pogratulować Legii mistrzostwa Polski. Vuko zbudował bardzo dobrze zorganizowana drużynę, grającą bardzo twardo, walczącą. Moim zdaniem Legia zasłużyła na to mistrzostwo. Chciałbym także pogratulować mojej drużynie, bo w tym meczu widać było chęć zwycięstwa, zagrali bardzo dobrze i wygrali zasłużenie. Wiedzieliśmy, że będziemy więcej grać piłką, bo wystawiliśmy bardziej doświadczona drużynę. Dzisiaj nawet po Legii było widać, że nie można sobie poradzić w Ekstraklasie, mając na boisku 3-4 młodzieżowców. Nie można taką drużyną wygrać mistrzostwa i poradzić sobie w lidze.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Vuković: Wynik nie był najistotniejszy
19 lip 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Mimo że wynik nie był dziś najistotniejszy, to nigdy porażka nie jest przyjemna. Nie chcemy przegrywać, nawet grając w innym zestawieniu. Trzeba to jednak zaakceptować, bo już jesteśmy w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu.
Konferencja pomeczowa
Stokowiec: Jestem zadowolony
15 lip 2020
Piotr Stokowiec (trener Lechii): Zrobiliśmy wiele, by to spotkanie wygrać. Mieliśmy sporo składnych akcji i wszystko układało się po naszej myśli. Przejmowaliśmy inicjatywę i szukaliśmy bramki. Zabrakło jednak konkretnych sytuacji z przodu, nawet gdy graliśmy dwójką napastników.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Jestem zadowolony
15 lip 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Rzadko kiedy nas remis satysfakcjonuje, ale dzisiaj okoliczności były wyjątkowe. Dokonaliśmy sporo zmian, a dla niektórych był to pierwszy mecz w Ekstraklasie. Nasza organizacja gry w obronie była dobra. Pokazaliśmy, że potrafiliśmy to robić nawet w zmienionym składzie.
Stokowiec: Legia się regeneruje, a przed nami finał sezonu
14 lip 2020
- Chcemy walczyć i osiągnąć cel jakim jest czwarte miejsce. Ponadto przed nami mecz sezonu, czyli finał Pucharu Polski. Chcemy do niego przygotować się jak najlepiej. Być może zdecydujemy się, że ktoś odpocznie przed finałem, a ktoś dostanie więcej minut, by mieć większe spektrum działania - mówi Piotr Stokowiec przed środowym meczem.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: W Gdańsku jeden debiut
14 lip 2020
- Do Gdańska zbieramy tylko grupę ludzi, która dzisiaj będzie na treningu. Na tę chwilę jest to 17 osób. Wcale nie jest tak, że ten skład będzie rezerwowy. Zagra bardzo dużo zawodników, którzy występowali w różnych częściach tego sezonu i są doświadczeni. Szykuje się jeden debiut - od początku powinien zagrać Radek Cielemęcki - mówi przed starciem z Lechią Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Probierz: Gratuluję "Vuko" mistrzostwa
11 lip 2020
Michał Probierz (trener Cracovii): Z dzisiejszego meczu najistotniejsze jest to, że mogę pogratulować "Vuko" zdobycia mistrzostwa Polski. Widać było, że Legia zapewniła sobie ten tytuł dużo wcześniej, o czym mówiłem już kilkanaście tygodni temu. Można było zauważyć, że drużyna już wtedy była bardzo mocno rozpędzona. Tym bardziej dla nas ważne jest, że udało nam się ich wyeliminować w Pucharze Polski. Tamto spotkanie kosztowało nas jedno sporo zdrowia, co widać było dzisiaj. Wiedzieliśmy, że początek będzie bardzo istotny, ale nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce.
Konferencja pomeczowa
Vuković: W pełni zasłużyliśmy na mistrzostwo
11 lip 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Teraz po niemal roku nadszedł czas na druga emocjonalną wypowiedź z mojej strony. Chciałbym w tym miejscu kilka rzeczy podsumować, zaczynając jednak od meczu z Cracovią. Uważam, że trudno jest zagrać lepiej, kiedy gra się o mistrzostwo, a rywale mają swoją jakość i niewiele do stracenia. Czuliśmy, że po ostatnich nieudanych spotkaniach to jest ten mecz, w którym musimy przeciwstawić się naszym ostatnim problemom, a o wszystkich z nich nie każdy nawet wiedział. Kontuzja Andre Martinsa to kolejny kłopot dla nas. Trudno było dzisiaj wymagać od piłkarzy więcej. Wygrana była w pełni zasłużona i mogła być nawet wyższa.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Będą zmiany w składzie
10 lip 2020
- Porażka jest mniej bolesna w momencie, kiedy czegoś z tej porażki się nauczymy. Teraz sytuacja jest wyjątkowa, bo gramy drugi raz z tym samym rywalem, więc tym bardziej na pewne rzeczy musimy zwrócić uwagę, żeby być górą - mówi przed starciem z Cracovią Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Czas zacząć znowu wygrywać
7 lip 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): To dla nas bolesna sytuacja. Nie ze względu na wynik lecz z racji, że odpadamy z Pucharu Polski. Dużo zrobiliśmy, żeby tutaj dotrzeć. Na dodatek dzisiaj... W tym jednym meczu, na trudnym terenie, gdzie dostajemy pierwszą bramkę, której nie widuje się zbyt często na stadionach. To trudne do opisania.
Konferencja pomeczowa
Probierz: Na razie nic nie zrobiliśmy
7 lip 2020
Michał Probierz (trener Cracovii): W finale się jest, ale finały się wygrywa. Niemniej jednak jeszcze nic nie zrobiliśmy. Teraz mamy kilka dni na regenerację i musimy myśleć o tym, co zrobić w sobotę w Warszawie. Czeka nas trudny weekend, bo chcemy walczyć o miejsce medalowe. Na razie nie czas dziś na świętowanie. Świętować będzie można, ale w Lublinie. Szkoda, że nie na stadionie Narodowym, ale tam również jest piękny stadion.
Konferencja pomeczowa
Żuraw: W końcu!
4 lip 2020
Dariusz Żuraw (trener Lecha): W końcu! Trzeci mecz z Legią w tym sezonie i po dwóch porażkach, w końcu udało się wygrać. Wyglądaliśmy dobrze w pierwszej połowie. Mieliśmy dużo sytuacji bramkowych, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki oraz kreowaliśmy akcje ofensywne. To zaowocowało dwiema bramkami, a mogły być kolejne. Wiedzieliśmy, że Legia w końcu ruszy. Były stałe fragmenty gry, padł gol i zrobiło się nerwowo. Aczkolwiek odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Prezentowaliśmy się poniżej poziomu
4 lip 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Gratuluję gospodarzom, którzy wygrali zasłużenie. Wygrali, bo lepiej wykorzystali swój czas w pierwszej połowie. Natomiast my prezentowaliśmy się zdecydowanie poniżej poziomu drużyny, którą jest Legia i poniżej poziomu, który był dziś potrzebny do zgarnięcia całej puli. Druga połowa wyglądała lepiej w naszym wykonaniu. Mieliśmy sytuacje, zdobyliśmy bramkę, choć brakowało również skuteczności i dokładności. Ostatecznie nie odrobiliśmy strat, choć były ku temu okazje.
‹
1
…
33
34
35
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl