LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Chcemy zagrać według własnych zasad
13 lip 2021
- Cieszę się ze zwycięstwa w Bodo, ale ten wynik niczego nie przesądza. Chcemy już zapomnieć o tym pierwszym meczu, wyciągnąć wnioski i dobrze przygotować się do rewanżu. Nie będziemy bronić tej jednobramkowej zaliczki. Chcemy wyjść na boisko, grać według własnych zasad i osiągnąć jak najlepszy wynik. Nie zajmuję się teraz przyszłością, ani ja, ani sztab. Nie myślimy o tym, kto będzie naszym następnym rywalem - mówi przed środowym meczem z Bodø/Glimt trener Legii Czesław Michniewicz
Konferencja przedmeczowa
Emreli: Czekam na spotkanie z kibicami
13 lip 2021
- Nie chcę porównywać przygotowań do meczów w Legii i w moim poprzednim klubie. Każdy trener ma swój własny sposób prowadzenia zajęć. Dla piłkarza nie ma to żadnego znaczenia, musimy się dobrze przygotować. Od pierwszego dnia, kiedy tu przyszedłem, atmosfera jest świetna. Każdy miło mnie powitał. Trener mówi w języku rosyjskim i to bardzo mi pomaga. Koledzy są pozytywnie nastawieni, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dobra komunikacja poza boiskiem pomaga też na murawie - mówi przed środowym meczem Mahir Emreli.
Konferencja pomeczowa
Knutsen: Walczyliśmy do końca
7 lip 2021
Kjetil Knutsen (trener Bodø/Glimt): W pierwszych minutach zagraliśmy słabo, brakowało nam pewności siebie. Zbyt łatwo pozwoliliśmy przeciwnikowi strzelić bramki. Walczyliśmy do samego końca, ale jeśli chce się zrobić krok dalej, awansować, nie można tracić aż trzech bramek, bo wtedy jest się w poważnych tarapatach.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Wynik 3-2 niczego nie przesądza. To dopiero pierwsza połowa
7 lip 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Było wszytko to, co w piłce jest najważniejsze, czyli ładne akcje i bramki. My zdobyliśmy trzy bramki po składnych akcjach, podobnie było z zespołem gospodarzy, którzy zdobyli bramki po dośrodkowaniach.
Konferencja przedmeczowa
Andre Martins: To będzie bardzo ważne spotkanie
6 lip 2021
- Dla mnie jest to bardzo ważne spotkanie. Każdy piłkarz chce rozgrywać w takich meczach, bo są to eliminacje najlepszych rozgrywek klubowych w Europie. Jest we mnie wielka determinacja, by jutro wygrać. Cieszę się, że atmosfera i nastawienie w drużynie jest bardzo dobre – powiedział Andre Martins na przedmeczowej konferencji prasowej.
Knutsen: Czuję, że mamy szansę
6 lip 2021
- Mamy świadomość, że niektórzy z zawodników Legii grają obecnie w swoich reprezentacjach narodowych. Mamy w swojej drużynie dobrych piłkarzy, jesteśmy gotowi, żeby zaatakować w tym meczu. Czuję, że mamy szansę, ponieważ Legia jest dopiero w okresie przygotowawczym, poza tym normalnie grają na naturalnej murawie, a to jest różnica. Są zespołem atakującym, lubią posiadać piłkę i prowadzić grę. Są więc pod tymi względami zespołem podobnym do nas. Dla nas bardzo ważne jest zachować intensywność, szybko przechodzić z obrony do ataku. Mam nadzieję, że po 90 minutach to my będziemy zwycięzcami. To byłaby duża przewaga przed rewanżem w Warszawie - mówi przed środowym meczem el. Ligi Mistrzów trener Bodø/Glimt, Kjetil Knutsen.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Wiemy jakie są oczekiwania nasze, klubu i kibiców
6 lip 2021
- Podobnie jak zespół z Bodo zbierał info na nasz temat, tak samo robiliśmy my. Jako sztab mamy olbrzymią wiedzę na temat naszego przeciwnika, ale nie każdy szczegół będziemy przekazywać zawodnikom, bo byłoby tego zdecydowanie za dużo. Staraliśmy się ją wykorzystać w planowaniu treningów. Zobaczymy jaki będzie efekt jutro. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok – powiedział na przedmeczowej konferencji w Bodo trener Legii Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Czekaliśmy na radość z kibicami
16 maj 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Wprawdzie już 3 kolejki temu zapewniliśmy sobie mistrzostwo, ale nie było fetowania. Czekaliśmy na ten moment, który teraz przeżywamy, czyli wspólną radość zawodników z kibicami. Bardzo przyjemnie było grać w kibicami. Nie było dziś zbyt wiele nerwów na boisku. Staraliśmy się wygrać wyżej, żeby zadowolić kibiców, ale skończyło się tylko na jednej bramce, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Nie miałem zbyt wiele nerwów, odkąd przyszedłem do Legii. Początek był trudny, jak w każdym nowym klubie.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja trenera
Kasperczyk: Szczere gratulacje dla Legii
16 maj 2021
Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia): Szczere gratulacje dla trenera Michniewicza, który dziś świętuje, choć mistrzostwo Legia zdobyła już 2 tygodnie temu. Zawodnikom stołecznej drużyny także gratuluję. Mam nadzieję, że przy odpowiedniej polityce doczekamy się jakiegoś rodzynka na europejskich stadionach.
Michniewicz: Chcemy godnie pożegnać zawodników, którzy nie zostaną
13 maj 2021
- Liczę na to, że zrehabilitujemy się za porażkę z Podbeskidziem w rundzie jesiennej. Wiemy, w jakiej są sytuacji, ale każdy jest kowalem swojego losu, my zbieraliśmy swoje punkty na zdobycie mistrzostwa, oni na utrzymanie. Mają jeszcze teoretyczne szanse. Interesuje nas tylko dobra gra i zwycięstwo. Wiemy, że stadion się częściowo zapełni, mamy dla kogo grać i dobrze zakończyć udaną rundę - mówi przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała trener Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Mecz niewykorzystanych szans
9 maj 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): To był mecz niewykorzystanych szans w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie kilka doskonałych okazji do tego, żeby zdobyć nie jedną, a kilka bramek. Tak się niestety nie stało. Ten problem powtarza się już od dłuższego czasu, wprawdzie nie było Luquinhasa czy Pekharta, ale to nas nie usprawiedliwia.
Konferencja pomeczowa
Gąsior: Punkt z mistrzem Polski jest sukcesem
9 maj 2021
- Spodziewałem się takiego meczu. Zagraliśmy z bardzo wartościową drużyną, która na trzy kolejki przed końcem zdobyła mistrzostwo Polski. Próbowaliśmy się im odgryzać, ale mają naprawdę wielu wartościowych zawodników. Z Legią każdy przeciwnik ma problemy. Jestem zadowolony z rezultatu i z postawy drużyny. Robili wszystko by grać na zero z tyłu, choć oczywiście dopisało nam trochę szczęścia, bo Rafał Strączek wybronił setkę, a Mladenović nie trafił w bramkę - powiedział po meczu trener Stali Włodzimierz Gąsior.
Konferencja przedmeczowa
Gąsior: Zasłużone mistrzostwo Legii
8 maj 2021
- Ostatnio rozgrywaliśmy mecze z czołowymi drużynami ligi - Lecha też to tego grona zaliczam, a teraz zmierzymy się z Legią Warszawa. Mam duży szacunek dla tego klubu, gratuluję zdobycia mistrzostwa Polski trenerowi Michniewiczowi, właścicielowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego. Uważam, że Legia zasłużenie zdobyła mistrzostwo. Grają najlepszą piłkę, mają najlepszy skład - mówi trener Stali Mielec Włodzimierz Gąsior.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: My gramy o swoje
6 maj 2021
- Nie powiem, że chcemy jechać i zrewanżować za zimową porażkę. Po prostu chcemy zagrać dobre spotkanie. Nie chcemy popełnić prostych błędów, jakie popełniliśmy wtedy w Warszawie. To była dla nas bolesna porażka. Takie mecze zdarzają się rzadko, żeby przegrać po trzech rzutach karnych. Oglądaliśmy mecz Stali z Rakowem. W pierwszej połowie grali bardzo dobrze, ale w drugiej troszkę opadli z sił. Raków dokonał dobrych zmian i szczęśliwie wygrał. To pokazuje, że będziemy grali z zespołem świadomym, w jakim jest miejscu. Dla nich każdy punkt może być na wagę utrzymania. Wygrali w Poznaniu i z Pogonią, byli o mały włos od remisu z Rakowem. Dobrze im się gra z czołówką. Zobaczymy, jak ten mecz będzie wyglądał w naszym wykonaniu - mówi przed spotkaniem ze Stalą Mielec trener Legii, Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: To nie jest wynik marzeń
1 maj 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Chciałbym zacząć od podziękowań dla piłkarzy Wisły Kraków, którzy przed meczem okazali nam szacunek. Niezależnie od rywalizacji, która toczy się na boisku, takie gesty zawsze budują fajną atmosferę wokół piłki. Ogółem spodziewaliśmy się takiego meczu. Wisła nawet przegrywając, grała ostatnio dobrze. Nie stwarzała sobie może zbyt wielu okazji do strzelenia bramki, ale grała agresywnie i wysoko atakowała pressingiem. Wszystkie drużyny, z którymi grała, miały z tym problem.
Konferencja pomeczowa
Hyballa: Bardzo ważny punkt
1 maj 2021
Peter Hyballa (trener Wisły): To jest przez nas bardzo ważny zdobyty punkt. Kiedy nie potrafi się zdobyć gola, a z tym mamy od jakiegoś czasu problemy, to ważnym jest aby przynajmniej dobrze bronić. To nam się udawało przez 93 minuty. Legia miała swoje szanse i momenty. W pewnym momencie Lis nas świetnie uratował od utraty gola. Staraliśmy się grać w ustawieniu 3-4-3 i dosyć ładnie nam to wyszło. Legia również była bardzo ciekawie ustawiona. Grali z jedną "szóstką" i podwójną "dziesiątką". W ten sposób udało im się zagęścić centrum i utrzymywać tam przewagę.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Tęsknimy za meczami, gdzie strzelaliśmy wiele bramek
30 kwi 2021
- Zostaliśmy mistrzem Polski, cel został osiągnięty, ale sezon się dla nas jeszcze nie skończył. Chcemy zagrać jak najlepiej te pozostałe mecze. W jakim składzie? Decyzję podejmiemy jutro, ale będziemy przyglądać się wszystkim zawodnikom, i tym grającym regularnie, i tym grającym mniej. Na pewno nie będziemy zmieniać naszego ustawienia, choć może to nastąpić w trakcie spotkania. Mogą być jednak drobne korekty w składzie - możemy zagrać dwoma napastnikami i jednym ofensywnym pomocnikiem lub jednym napastnikiem i dwoma dziesiątkami. Wszyscy są brani pod uwagę - i Jasur, i Muci. Zobaczymy, czy któryś z nich dostanie szansę na grę od początku - mówi przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków trener Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Małecki: Tydzień zakończony sukcesem
25 kwi 2021
Przemysław Małecki (II trener Legii): Za nami trudny i intensywny tydzień, który został zakończony sukcesem. Osiągnęliśmy cel, jaki sobie założyliśmy w sposób optymalny, ale nie maksymalny. Do pełni zabrakło nam wygranej z Cracovią, ponieważ ten mecz zakończył się remisem. Następnie dwukrotnie zwyciężyliśmy na wyjeździe, więc plan minimum na pewno został wykonany.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Stokowiec: Staraliśmy się ustrzec indywidualnych błędów
25 kwi 2021
Piotr Stokowiec (trener Lechii): Szkoda, bo byliśmy w stanie ten mecz zremisować. Sytuacja Karola Fili z 95. minuty będzie nam się długo śniła po nocach. Szkoda, bo drużyna włożyła w ten mecz dużo wysiłku, dużo biegania. Ten mecz musieliśmy zacząć od dobrej organizacji i zniwelowania trochę atutów przeciwnika. Dobrze realizowaliśmy plan na ten mecz. Staraliśmy się ustrzec indywidualnych błędów, ale znów był taki miękki karny, który zdecydował o naszej porażce.
Konferencja przedmeczowa
Małecki: Musimy zachować koncentrację
23 kwi 2021
- Nie będziemy zdradzać naszych planów na najbliższy mecz, zwłaszcza jeżeli chcemy zaskoczyć przeciwnika. Rozmawiamy o tym, jak zagrać. Trener Michniewicz miał podgląd na ostatnie spotkanie z Piastem ze świetnej perspektywy, analizował grę. Czeka nas teraz analiza własnej gry, obserwacja przeciwnika i przegląd naszych wojsk po dzisiejszym treningu. Potem trener podejmie decyzję co do personaliów i ustawienia na boisku - mówi drugi trener Legii Przemysław Małecki, który w niedzielę zastąpi na ławce zawieszonego Czesława Michniewicza.
Stokowiec: Mamy plan na mecz z Legią
22 kwi 2021
- Jakbyśmy chcieli mówić o atutach Legii, to by nam nie starczyło czasu i ta konferencja by się przedłużała w nieskończoność. To dobrze zbudowana drużyna, mająca swoje atuty - od doświadczonego bramkarza, przez solidną obronę, fajne skrzydła. Widzimy jak to funkcjonuje, bo zmienili sposób grania - środek dobrze walczący, biegający, mają młodych zawodników uzupełnionych zagraniczną jakością. Mam na myśli Slisza i Kapustkę. Mają też jakościowych zawodników z przodu, jak Pekhart, który - wszystko na to wskazuje - zostanie królem strzelców. Mają atuty, ale my mamy plan na ten mecz i będziemy starali się go wdrożyć, zrealizować. Wiemy, jak chcemy zagrać z Legią i też nieprzypadkowo liczymy się w walce o europejskie puchary i nie odpuścimy do końca - mówi przed niedzielnym meczem trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec.
Konferencja pomeczowa
Fornalik: Legia pokazała jakość i umiejętności
21 kwi 2021
Waldemar Fornalik (trener Piasta): Legia pokazała dzisiaj wysoką jakość i umiejętności. Bez wątpienia był to najlepszy zespół, który w tym sezonie grał w Gliwicach. Robiliśmy co mogliśmy, aby przeciwstawić się zespołowi rywala. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wyjść na prowadzenie po świetnej sytuacji Thiago Alvesa w drugiej połowie., ale tak się jednak nie stało.
Konferencja pomeczowa
Małecki: Będziemy myśleć o zmianie ustawienia
21 kwi 2021
Przemysław Małecki (trener Legii): Bardzo cieszymy się, że wygraliśmy po dwóch niekorzystnych rezultatach - remisach bezbramkowych. Teraz wreszcie udało się strzelić gola i stworzyć wiele sytuacji do zdobycia bramki - mogło paść ich zdecydowanie więcej. Długimi fragmentami gra układała się po naszej myśli. Było w niej dużo płynności. Piast zagrał dzisiaj nieco innym ustawieniem, co miało spowodować zablokowanie naszych atutów. Ale już po wcześniejszych meczach mówiliśmy, że na takie rzeczy nie zwracamy uwagi. Patrzyliśmy głównie na siebie. Dzisiaj było to widoczne, że nie patrzymy na to jak gra nas przeciwnik. Fajnie kreowaliśmy sobie przestrzeń i mądrze budowaliśmy ataki. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i wygraliśmy niezwykle istotny mecz.
Fornalik: Wiemy, o co gra Legia
20 kwi 2021
- Zdecydowanie spodziewamy się bardzo zmotywowanego rywala. Wiemy, o co gra Legia. Ten tytuł mistrzowski jest bardzo blisko niej. To też aktualny mistrz Polski. Wiemy, jaka jest wartość ich zespołu. To że potrzebują jeszcze tylko kilku punktów do zdobycia mistrzostwa Polski, na pewno ich bardzo mobilizuje - mówi przed środowym spotkanie trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik.
Konferencja pomeczowa
Probierz: Najważniejsze, że utrzymaliśmy wynik
18 kwi 2021
Michał Probierz (trener Cracovii): Oglądaliśmy ostatnie mecze Legii i wiemy, jakimi dysponuje atutami. Dlatego też zmieniliśmy ustawienie i inaczej zaczęliśmy to spotkanie. Na plus jest to, że byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, że potrafiliśmy być groźni w polu karnym. Nie ustrzegliśmy się sytuacji ze strony Legii - jedną miał na pewno Pekhart. Gdyby skierował piłkę do siatki w 45. minucie, różnie mogłoby to wyglądać. Najważniejsze, że utrzymaliśmy wynik.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: To sędzia prowokował
18 kwi 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Nie wygraliśmy z Cracovią. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli. Do końca zostało jeszcze 5 kolejek i mamy 6 punktów przewagi, a chcieliśmy mieć 8. Tak się nie stało. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy kilku dobrych momentów, kiedy stwarzaliśmy sobie sytuacje. Przeciwnik grał jeszcze otwartą piłkę, często wychodzili daleko od własnego pola karnego, mieliśmy dużo miejsca, żeby budować akcje.
Probierz: Chcemy się pokazać z dobrej strony
17 kwi 2021
- Legia jest groźna i pokazała to w wielu spotkaniach. My też mamy chęć pokazania się z dobrej strony i chcemy zrobić wszystko, żeby wywieźć punkty z Warszawy - mówi przed niedzielnym meczem z Legią trener Cracovii, Michał Probierz.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Na Cracovię rozpatrujemy kilka wariantów
15 kwi 2021
- Nie zastanawiamy się na temat ewentualnej zmiany trenera Cracovii, bo wiem, że taka zmiana nie nastąpi. Jestem przekonany, że trener Probierz z całym sztabem przyjadą do Warszawy na mecz. Wiemy, w jaki sposób Cracovia lubi grać, nie jest to na pewno łatwy przeciwnik dla nikogo, gra twardo, agresywnie, mają swoje atuty. Na pewno będą chcieli pokazać się na naszym stadionie - mówi Czesław Michniewicz na przedmeczowej konferencji.
Konferencja pomeczowa
Góra: Czujemy niedosyt
11 kwi 2021
Janusz Góra (trener Lecha): Z przebiegu spotkania możemy czuć mały niedosyt. Mieliśmy więcej sytuacji, po których mogliśmy zdobyć bramkę. Chciałbym pochwalić drużynę za podjętą walkę. Stworzyliśmy dla Legii wysokie wymagania. Poza jedną sytuacją nie wypracowała sobie żadnej dobrej okazji do strzelenia gola. Chcieliśmy grać ofensywie i w niektórych sytuacjach to nam się udawało, chociaż Legia też dobrze się dzisiaj broniła. Bierzemy ten punkt z małym niedosytem i pracujemy dalej.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Musimy pracować nad dynamiką i dokładnością
11 kwi 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Przyjechaliśmy do Poznania po sześciu wygranych ostatnich meczach i liczyliśmy, że nasza passa będzie kontynuowana. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać tutaj bardzo dobrze, żeby pokonać Lecha, który ma swoje problemy, ale na widoku też ma nowego trenera. Wiedzieliśmy, że będzie on na spotkaniu, co będzie dodatkową motywacją dla zawodników. Zaczęliśmy to spotkaniu bardzo dobrze. Pierwsze 15 minut należało do nas, przeważaliśmy i mieliśmy dobre fragmenty, co nie przełożyło się na bramki. Potem mecz się wyrównał. Lech zaczął dochodzić do głosu i stwarzał sobie okazje. Nie przypominam sobie jednak stuprocentowych szans ani z jednej ani z drugiej strony.
‹
1
…
29
30
31
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl