LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
BADMINTON
50 artykułów
Badminton
Mistrzem Polski jest Legia - reportaż
12 cze 2026
3
Legia Warszawa we wtorek przed godziną 16 zapewniła sobie pierwszy w historii tytuł drużynowego mistrza Polski w badmintona. Wspomniana sekcja funkcjonuje w legijnych barwach wyjątkowo krótko. Dokładniej drugi sezon. Najpierw był bowiem krótki, roczny epizod w Polskiej Ekstraklasie Badmintona w sezonie 2018/19 (zakończony na 9. miejscu), który z powodu braku finansów upadł po rocznej przygodzie.
Badminton
Marcovia Marki 3-4 Legia. Legia mistrzem Polski!
9 cze 2026
7
We wtorek w Markach rozegrany został finał play-off ekstraligi badmintona, w którym drużyna Legii Warszawa mierzyła się z Marcovią. Legioniści dzień wcześniej pokonali w półfinale Hubala Białystok 4-1, z kolei Marcovia zwyciężyła SKB Suwałki 4-2. Spotkane z Marcovią zakończyło się wygraną Legii 4-3, dzięki czemu legioniści zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski. Dla Legii to pierwszy medal w historii sekcji, która przed tym sezonem działała tylko przez jeden sezon (2018/19).
Badminton
Półfinał MP: Legia Warszawa 4-1 Hubal Białystok
8 cze 2026
1
Drużyna Legii Warszawa awansowała do finału play-off ekstraligi badmintona, pokonując dziś w Markach w półfinale UKS Hubal Białystok. Jutro o 12:00 w półfinale legioniści zagrają (również w Markach) Marcovię Marki, która dziś pokonała SKB Suwałki 4-2. Wcześniej w meczu o brąz Hubal zmierzy się z ekipą z Suwałk.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Legia powalczy o pierwszy medal w historii
5 cze 2026
3
Sekcja badmintona Legii Warszawa w najbliższy poniedziałek i wtorek rozegra mecze fazy play-off ekstraligi badmintona i powalczy o pierwszy w historii naszej sekcji medal drużynowych mistrzostw Polski. Zawody rozegrane zostaną w hali MCER w Markach, przy ul. Wspólnej 40. Wstęp wolny.
Badminton
W półfinale MP z Hubalem Białystok. Final Four w Markach
20 maj 2026
Drużyna Legii Warszawa wygrała fazę zasadniczą w Polskiej Ekstralidze Badmintona i w fazie play-off zmierzy się z czwartym zespołem, Hubalem Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie 8 czerwca w Markach. W drugim półfinale SKB Litpol-Malow Suwałki zmierzy się z WWL Badminton Marcovią Marki.
Badminton
Legia Warszawa 1-6 SKB Litpol-Malow Suwałki
18 maj 2026
Dziś w Markach rozegrano ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego ekstraligi badmintona, w którym niepokonana dotychczas Legia Warszawa mierzyła się z drugim w tabeli SKB Suwałki, który miał na swoim koncie tylko jedną porażkę. Legioniści grający w nieco zmienionym składzie, przegrali po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach (1-6), przegrywając pięć pierwszych meczów, ale sezon zasadniczy zakończyli na pierwszym miejscu.
Badminton
W poniedziałek mecz Legii z SKB Suwałki w Markach
16 maj 2026
W najbliższy poniedziałek dojdzie do meczu na szczycie Ekstraligi Badmintona, w której Legia Warszawa podejmować będzie SKB Litpol-Malow Suwałki. Będzie to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, które decydować będzie o końcowej kolejności przed fazą play-off, a Legia zagra w roli gospodarza wyjątkowo w Markach (ul. Wspólna 31a). Początek meczu o godzinie 17:00, wstęp wolny. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny!
Badminton
OSSM-SMS Białystok 0-7 Legia Warszawa
4 maj 2026
Drużyna Legii Warszawa pewnie wygrała kolejne spotkanie w ekstralidze badmintona - dziś legioniści zwyciężyli 7:0 w wyjazdowym meczu z OSSM-em SMS Białystok i na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego, prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Legia Warszawa 7-0 Badminton Kobierzyce
13 kwi 2026
Drużyna Legii Warszawa wygrała szóste kolejne spotkanie sezonu 2025/26 ekstraligi badmintona. Legioniści pewnie pokonali w Józefosławiu zespół KS Badminton Kobierzyce 7-0. Rywale zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, legioniści są na jej czele i są na najlepszej drodze by przystąpić do play-off z pierwszego miejsca.
Badminton
W poniedziałek mecz Legii z KS Badminton Kobierzyce
10 kwi 2026
Lider rozgrywek ekstraligi badmintona - Legia Warszawa w najbliższy poniedziałek, 13 kwietnia rozegra kolejne ligowe spotkanie i powalczy o szóste zwycięstwo w sezonie 2025/26. Legioniści podejmować będą KS Badminton Kobierzyce - najsłabszy zespół ekstraligi. Rywale, ekipa z dolnośląskiej wsi Kobierzyce, przegrała wszystkich 6 meczów obecnych rozgrywek.
Badminton
Marcovia Marki 2-5 Legia Warszawa
9 mar 2026
W rozegranym dziś w Markach meczu ekstraligi badmintona zmierzyły się dwie dotąd niepokonane drużyny. Legia Warszawa pewnie pokonała WWL Badminton Marcovię Marki 5-2 i jest obecnie jedyną niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach.
Badminton
W poniedziałek ekstraligowy mecz Legii w Markach
6 mar 2026
W najbliższy poniedziałek, 9 marca o godzinie 18:00 w Markach, drużyna badmintona Legii Warszawa rozegra spotkanie ekstraligi z bardzo mocną drużyną Marcovii Marki. Mecz rozegrany zostanie w hali MCER przy ul. Wspólnej 40 w Markach. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
Badminton
Legia Warszawa 7-0 Unia Bieruń
2 lut 2026
W spotkaniu 5. kolejki ekstraligi badmintona, Legia Warszawa pokonała w Józefosławiu drużynę Unii Bieruń 7-0. Legioniści są wciąż niepokonani w sezonie 2025/26 - nasz zespół, który po kilkuletniej przerwie znów występuje w ekstralidze badmintona, ma na swoim koncie 4 zwycięstwa.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
W poniedziałek mecz Legii z Unią Bieruń
30 sty 2026
W najbliższy poniedziałek, w klubie Lavo w Józefosławiu (ul. Geodetów 23e), drużyna badmintona Legii Warszawa rozegra spotkanie 4. kolejki ekstraligi z Unią Bieruń. Początek meczu, w ramach którego rozegranych zostanie siedem spotkań, o godzinie 17:30. Cały mecz potrwa ok. 2 - 2,5 godziny. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny walczącej o medal mistrzostw Polski.
Badminton
Walka do ostatniej lotki - reportaż z legijnego badmintona
20 sty 2026
Legijna sekcja badmintona przed obecnym sezonem została reaktywowana po kilkuletniej przerwie. Tym razem powstała na bazie warszawskiego ABRM, którego władze to stuprocentowi legioniści, którzy chcieli, by ukochana Legia wiodła prym także w tej dyscyplinie. Niesamowicie widowiskowej, dodajmy, o czym mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy.
Badminton
Legia Warszawa 7-0 Śląsk Wrocław
19 sty 2026
Dziś w klubie Lavo w Józefosławiu rozegrane zostało spotkanie ekstraligi badmintona, w którym Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 7-0. Legioniści mają na swoim koncie komplet, trzech wygranych. Dziś nasz zespół miał kilka zaciętych pojedynków.
Badminton
Hubal Białystok 1-6 Legia Warszawa
1 gru 2025
Dziś w Białymstoku rozegrano spotkanie 3. kolejki ekstraligi badmintona, w którym Legia pewnie pokonała Hubala Białystok 6-1. Dla legionistów był to drugi mecz w sezonie 2025/26 i jednocześnie druga wygrana. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 19 stycznia przyszłego roku ze Śląskiem Wrocław w klubie Lavo w Józefosławiu.
Badminton
Legia Warszawa 6-1 AZS Łódź
18 lis 2025
Dziś w Józefosławiu rozegrano spotkanie 1. kolejki ekstraligi badmintona, w którym po raz pierwszy od kilku lat wystąpiła drużyna Legii Warszawa, która parę tygodni temu rozpoczęła współpracę z ABRM Warszawa. Legioniści pewnie pokonali AZS UM Łódź 6-1. Jedynej porażki doznał Mateusz Golas, mistrz Europy do lat 19, który przegrał z Andim Fadelem Muhammadem.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Legia rozpoczyna sezon 2025/26 w ekstralidze badmintona
13 lis 2025
Drużyna Legii Warszawa po kilkuletniej przerwie, znów zagra w ekstralidze badmintona. Legioniści połączyli siły z ekipą aktualnego mistrza Polski, ABRM Warszawa i w najbliższy wtorek, 18 listopada zainaugurują rozgrywki ligowe. Początkowo inauguracja miała się odbyć w Łodzi, ale kluby postanowiły zmienić gospodarza i we wtorek o 14:00 spotkanie Legii z KU AZS UM Łódź odbędzie się w Józefosławiu - w klubie Lavo przy ul. Geodetów 23E, gdzie legioniści mają swoje centrum treningowe.
Badminton
Legia łączy siły z ABRM-em i znów zagra w ekstraklasie badmintona
27 wrz 2025
Po kilkuletniej przerwie, w rozgrywkach ekstraklasy badmintona zobaczymy ponownie zespół Legii Warszawa. Legijny zespół, z powodów finansowych, wycofany został z najwyższej klasy rozgrywkowej jesienią 2019 roku. W sezonie 2018/19 Legia zajęła 9. miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Wówczas przygoda Legii z ekstraklasą potrwała rok.
Badminton
Nabory do sekcji badmintona Legii
30 kwi 2023
Sekcja badmintona Legii Warszawa ogłasza nabory do naszej sekcji, która w ostatnich tygodniach otworzyła parę nowych lokalizacji. Informacje nt. treningów, jak również zapisy prowadzone są mailowo: info@legiabadmintonschools.pl oraz telefonicznie pod numerem 536-811-084. Zajęcia prowadzone są w kilku lokalizacjach:
Badminton
Medale legionistów w Kępnie i Zielonce
18 kwi 2023
Zawodnicy sekcji badmintona Legii, brali w ostatni weekend udział m.in. w ogólnopolskim turnieju w Kępnie. W kat. U-11, Lena Pączek zajęła miejsce drugie. W grze podwójnej kat. U-13, Lena wraz z Natalią Karolak zajęły miejsce trzecie. W kat. U-13 Filip Pączek zdobył złoty medal w grze mieszanej i medal srebny w grze pojedynczej.
Snooker
Nabór do sekcji snookera i badmintona
10 wrz 2022
Sekcja snookera Legii Warszawa ogłasza nabór dla dzieci w wieku 6-11 lat do ośrodka na Bielanach. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem telefonu 602-777-633 oraz mailowo: info@legiasnookerschools.pl. Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Przemek Kruk.
Młodzież
Ferie na sportowo: Legijne obozy i półkolonie
14 sty 2022
Legijne sekcje organizują obozy sportowe, również stacjonarne, w zbliżające się ferie zimowe. Na spędzenie dwóch pierwszych tygodni lutego na sportowo zachęcają sekcje piłkarska, pływacka, squasha czy badmintona. Legia Soccer Schools organizuje obozy stacjonarne przy Łazienkowskiej - zarówno w wersji półkolonii (1399 zł), jak i z noclegami (1699 zł).
Badminton
Nowi zarządzający sekcją legijnego badmintona
17 sty 2020
Półtora roku temu Legia ogłosiła powstanie nowej sekcji - badmintona. Wówczas podpisano umowę z warszawską Akademią Badmintona, zarządzaną przez Jana i Wiktorię Rudzińskich. W pierwszym sezonie legioniści zajęli 9. miejsce w ekstraklasie badmintona i notowali przyzwoite dobre wyniki w turniejach krajowych i międzynarodowych. Sekcja nie zdołała jednak zebrać potrzebnych środków, by wystartować w Ekstralidze badmintona w sezonie 2019/20.
Badminton
Legia wycofała drużynę z rozgrywek ekstraklasy
17 paź 2019
Drużyna badmintona Legii Warszawa nie przystąpi do rozgrywek ekstraklasy w sezonie 2019/20. Przyczyną jest brak odpowiednich środków finansowych. "Wycofał się sponsor, a klub nie ma odpowiednich środków" - tłumaczy powody takiej decyzji Wiktoria Rudzińska z sekcji legijnego badmintona. Przypomnijmy, że sekcja badmintona powstała w lipcu zeszłego roku. W pierwszym sezonie ekstraklasy, Legia zajęła dziewiąte miejsce. Rok wcześniej, jeszcze jako UKAS Akademia Badmintona Warszawa, była w 15-zespołowej ekstralidze ósma. Według naszych informacji wynika, że zabrakło ok. 40 tysięcy złotych, potrzebnych do udziału w ekstraklasie.
Badminton
Trzy medale na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży
30 maj 2019
Podczas XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży młodzi badmintoniści Legii wywalczyli trzy medale. Antoni Jopkiewicz zdobył złoty medal, a Julian Kasprzyk i Łukasz Staszków srebrny. Gratulacje!
Badminton
4 medale w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików
16 kwi 2019
Cztery medale wywalczyli młodzi badmintoniści Legii na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Julian Kasprzyk zdobył brązowy medal w singlu oraz srebro w deblu (w parze z innym legionistą, Piotrem Szwedycem), brązowy medal w deblu wywalczył Antoni Jopkiewicz (w parze z Jakubem Wróblewskim z WAT-u).
Badminton
4 medale legionistów w Grand Prix Polski
8 kwi 2019
W turnieju Grand Prix Polski w Białymstoku, jednym z najważniejszych letnich turniejów w kraju, z bardzo dobrej stronie zaprezentowali się badmintoniści Legii Warszawa. Srebrny medal w singlu wywalczyła Karolina Władzińska, która zdobyła także złoty medal w deblu, w parze z Kornelią Marczak. Jacek Kołumbajew wywalczył srebrny medal w singlu oraz brąz w deblu, w parze z Michałem Suskim, który występuje w barwach Legii w rozgrywkach ligowych.
Badminton
Medale legionistów w Suchedniowie
7 mar 2019
Badmintoniści Legii bardzo dobrze zaprezentowali się podczas ogólnopolskiego turnieju XX Yonex Open Forever Young w Suchedniowie. Zbigniew Jasiulewicz i Kamil Turonek wygrali rywalizację w grze podwójnej, a Turonek w parze z Magdaleną Kojder zwyciężyli także w grze mieszanej. Jasiulewicz triumfował ponadto w singlu.
1
2
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl