W Wejherowie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii do 70 kilogramów wywalczył pięściarz Klubu Bokserskiego Legia, Mateusz Grejber. Legionista w drodze do finału wygrał cztery walki. Dziś w walce o złoto pokonał 4:1 Daniela Basika. Srebrny medal w kat. -85 kg zdobył Rafał Marcinek, który w finałowej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Igorem Rondosem.
Boks
Dwa medale legionistów na MMP. Grejber mistrzem Polski
niedziela, 28 czerwca 2026 20:30
BodziachLegionisci.com
W MMP kobiet startowała Oliwia Szymczyk, która przegrała ćwierćfinałową walkę.
Wyniki legionistów:
kat.-70 kg:
Mateusz Grejber - Patryk Misiun RSC R3
Mateusz Grejber - Maciej Treliński 3:0
1/4 finału: Mateusz Grejber - Igor Groth 3:0
1/2 finału: Mateusz Grejber - Igor Soczówka 3:0
Finał: Mateusz Grejber - Daniel Basik 4:1
kat. -85kg:
1/4 finału: Rafał Marcinek - Jakub Mieszczak 3:0
1/2 finału: Rafał Marcinek - Konrad Sobieraj 3:0
Finał: Rafał Marcinek - Igor Rondos 0:5
kat. -80kg:
1/4 finału: Oliwia Szymczyk - Kinga Woźniak 0:5



Komentarze (0)
