LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
WŁAŚCICIEL
17 artykułów
Zmiany właścicielskie w sekcjach. Koszykówka i futsal pod bezpośrednim nadzorem Dariusza Mioduskiego
13 maj 2026
W cieniu rywalizacji sportowej w ostatnich miesiącach doszło do przesunięć w strukturach właścicielskich dwóch czołowych sekcji Legii Warszawa. Choć koszykówka i futsal przez lata budowały swoją pozycję jako projekty autonomiczne, formalnie stały się podmiotami zależnymi od spółek kontrolowanych przez Dariusza Mioduskiego.
Zmiany w zarządzie Legii Warszawa
19 gru 2025
Od 1 stycznia nastąpią zmiany w strukturze zarządczej Legii Warszawa. Z końcem roku z zarządu odejdzie Jarosław Jurczak, dotychczasowy wiceprezes nadzorujący dział finansów, prawny i administracyjny, który po dwunastu latach pracy w klubie będzie kontynuował działalność obejmując funkcję w strukturach właścicielskich.
Leśnodorski odchodzi z rady nadzorczej Legii
5 cze 2017
Bogusław Leśnodorski odchodzi z Legii Warszawa. Były prezes złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej stołecznego klubu - poinformował portal sportowefakty.wp.pl. Nieoficjalnie powodem jego decyzji była różnica zdań między Leśnodorskim a właścicielem Legii Dariuszem Mioduskim na temat aktualnego funkcjonowania klubu.
AD · aktualnosci-inline-1
Oficjalnie: Mioduski właścicielem i prezesem Legii!
22 mar 2017
Legia Warszawa poinformowała, że 22 marca 2017 roku weszła w życie umowa, na mocy której Dariusz Mioduski odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla łącznie 40 proc. udziałów w spółce Legia Holding, na skutek czego został jedynym właścicielem Legii Warszawa S.A.
Wandzel: Sprzedałem udziały w Legii
22 mar 2017
Maciej Wandzel poinformował, że sprzedał swoje udziały w spółce Legia Holding Dariuszowi Mioduskiemu oraz złożył rezygnację ze wszystkich funkcji w klubie. "Do niedawna nie zakładałem takiego rozwiązania, lecz rzeczywistość to zweryfikowała" - napisał Wandzel.
Kibicowski
Komunikat właścicieli Legii Warszawa
12 mar 2014
Właściciele Legii Warszawa opublikowali komunikat do wszystkich kibiców. Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski przeprosili każdego fana za niedopatrzenia w zakresie zabezpieczenia meczu z Jagiellonią, wyrazili ubolewanie z powodu konsekwencji, a także podziękowali ponad 10 tysiącom karneciarzy, za to że nie stracili zaufania i nie zwrócili karnetów.
Video z konferencji nowych właścicieli (HD)
10 sty 2014
W czwartek po południu na Łazienkowskiej odbyła się konferencja nowych właścicieli Legii Warszawa. Duet Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski zostali udziałowcami odpowiednio 80 i 20 procent akcji stołecznego klubu. Zmienił się także skład rady nadzorczej Legii. Przewodniczącym został Mioduski, a ponadto w jej skład weszło dwóch prawników z kancelarii prawniczej LSW, w której pracował Leśnodorski. Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z konferencji nowych właścicieli.
Mioduski: Chcemy być klubem niepokonanym
9 sty 2014
W czwartek odbyła się konferencja prasowa, podczas której nowi właściciele Legii Bogusław Leśnodorski i Dariusz Mioduski oficjalnie wypowiedzieli się na temat dokonanych zmian. - Jestem bardzo onieśmielony, bo nie jestem przyzwyczajonych do takich wydarzeń. Myśląc o dzisiejszym dniu, przy podpisywaniu tych wszystkich umów, miałem trochę czasu na refleksje.
AD · aktualnosci-inline-1
Legia zmienia właściciela. ITI odchodzi!
9 sty 2014
Jak wynika z naszych informacji, w środę zostały sfinalizowane zmiany w strukturze właścicielskiej Legii Warszawa. Klub ma zostać przejęty przez grupę kapitałową, której przewodzi obecny prezes Legii. Pozycja Bogusława Leśnodorskiego zdecydowanie się umocni, a pieniądze na pokrycie długów wobec ITI mają zapewnić fundusze inwestycyjne.
ITI dementuje informację o sprzedaży Legii
24 kwi 2012
W poniedziałek pojawiła się informacja, iż Grupa ITI sprzeda Legię za 60 milionów złotych koncernowi medialnemu Axel Springer. Podobnie jak wcześniej, tak i teraz obecny właściciel klubu stanowczo dementuje doniesienia prasy. "Co jakiś czas pojawiają się takie plotki, ale nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością" - powiedziała Emilia Ordon, PR manager Grupy ITI.
Polska: ITI sprzeda Legię za 60 mln zł
23 kwi 2012
Dzisiejszy dziennik "Polska The Times" informuje, że w najbliższych dniach właścicielem Legii ma zostać koncern medialny Axel Springer. Niemiecko-szwajcarski koncern miałby odkupić "wojskowych" od Grupy ITI za 60 mln zł. Życzenie, aby właśnie temu kontrahentowi oddać Legię, miał wyrazić Mariusz Walter.
Profus: ITI chce za dużo. ITI zaprzecza
2 sie 2011
W najnowszym Newsweeku pojawiła się informacja, jakoby ITI chciało sprzedać Legię, a chętnym na zakup akcji był jeden z najbogatszych Polaków, Marek Profus. Tygodnik podaje, że ITI chce sprzedać klub za 200 milionów złotych, czyli ponad trzykrotnie drożej niż francuskie FC Nantes. Wszystkiemu zaprzecza Grupa ITI, w specjalnie wydanym komunikacie.
Kosmala: Odradzałbym sprzedanie Legii
9 cze 2011
"Z trzeciego miejsca w lidze i dużej liczby porażek nie możemy być zadowoleni. W końcówce sezonu pokazaliśmy jednak, że kiedy presja jest mniejsza, to ta drużyna gra bardzo dobrze i pokazuje wyraźną przewagę nad rywalami. Mam nadzieję, że w nowym sezonie ten zespół pokaże wreszcie wysoką klasę" - mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową Paweł Kosmala.
AD · aktualnosci-inline-1
Nie tylko Legia na sprzedaż?
8 cze 2011
W ostatnich dniach prasa coraz częściej porusza temat sprzedaży Legii przez ITI. Obecnie holding medialny ma 100 procent udziałów w warszawskim klubie. Wśród potencjalnych zainteresowanych nabyciem Legii wymienia się T-Mobile, Marka Profusa, a nawet Gazprom. Teraz okazuje się, że to nie jedyne sprzedaże jakie szykowane są przez ITI.
Fakt: Są chętni na kupno Legii
6 cze 2011
Po informacji Faktu, że Grupa ITI myśli o sprzedaniu akcji KP Legia, pojawiają się kolejne doniesienia o zainteresowaniu konkretnych firm. Sport Śląski w weekend informował, że o przejęciu Legii myśli Marek Profus, jeden z najbogatszych Polaków. Tymczasem dzisiejszy Fakt pisze o zainteresowaniu ze strony T-Mobile.
Profus chce wykupić Legię?
4 cze 2011
W ostatnich dniach Fakt poinformował, że Grupa ITI myśli o sprzedaniu Klubu Piłkarskiego Legia. Tymczasem Sport Śląski podaje, że odkupieniem akcji Legii jest zainteresowany jeden z najbogatszych Polaków, Marek Profus.
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl