Legionisci.com
LEGIONISCI.COM
Koszykówka

Pluta i Ponsar odchodzą z Legii

środa, 24 czerwca 2026 08:48
Pluta i Ponsar odchodzą z Legii
Carl Ponsar | fot. Bodziach
Bodziachźródło: Legiakosz.com
5

Dwaj czołowi koszykarze Legii Warszawa, którzy w zakończonym w niedzielę sezonie wywalczyli z naszym klubem dziewiąty tytuł mistrza Polski, żegnają się ze stolicą i warszawską publicznością. Andrzej Pluta trafił do hiszpańskiego Basquet Girona, gdzie podpisał roczną umowę, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Carl Ponsar wraca z kolei do Francji i po raz pierwszy w karierze grać będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej ojczyźnie. 

Andrzej Pluta w Legii spędził dwa sezony i rozegrał łącznie 103 spotkania z eLką na piersi. Zdobył dwa tytuły mistrza Polski, w obecnym sezonie został wybrany MVP sezonu zasadniczego oraz MVP finałów. Rozgrywający rozwinął się w barwach naszego klubu niesamowicie, co także wielokrotnie podkreślał. Na pożegnalnym spotkaniu z władzami klubu Andrzej podziękował za możliwość gry w barwach Legii Warszawa i przyznał, że zarówno Legia, jak i Warszawa na zawsze pozostaną w jego sercu.

Carl Ponsar początkowo trafił do Legii na krótkoterminowy kontrakt, w związku z kontuzją Race'a Thompsona. Później jego umowa była jeszcze dwukrotnie przedłużana i ostatecznie francuski silny skrzydłowy został w Legii do końca rozgrywek. Ponsar rozegrał w Legii 51 meczów, w tym 43 spotkania w lidze (474 pkt., śr. 11,0), 1 w Pucharze Polski (11 pkt.), 1 w Superpucharze (2 pkt.) i 6 w Lidze Mistrzów (41 pkt., śr. 6,8).

Andrzej, Carl - dziękujemy za wszystko!

koszykówka Legia Warszawa - Zastal Zielona Góra mistrz Polski radość Andrzej Pluta
fot. Maciek Gronau

Podaj ten news dalej:
Komentarze (5)
Zdobywaj rangiWłasny awatar i profilZarezerwuj swój nick
lub komentuj jako gość